Château Le Mayne Puisseguin Saint-Émilion 2019 Bordeaux

2 334 Kč –7 %
Château Le Mayne Puisseguin Saint Émilion
2 334 Kč –7 % 2 154 Kč / kartón 359 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)

Teplá červeno-černá. Komplexní vůně sladkého cassis, černých třešní, vanilky, cedru a kořenitých tónů dubu. Plná ústa, široká a bohatá v chuti, plná hustého tmavého třešňového ovoce, černého rybízu a cassis s vanilkou a moka. Silný, intenzivně bohatý Saint-Émilion se sametovou opulentností Merlotu, tělem a délkou. Působivě krásné. Bohatě koncentrovaná, lahodně měkká třída Saint-Émilion ze skvělého roku. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Teplá červeno-černá. Komplexní vůně sladkého cassis, černých třešní, vanilky, cedru a kořenitých tónů dubu. Plná ústa, široká a bohatá v chuti, plná hustého tmavého třešňového ovoce, černého rybízu a cassis s vanilkou a moka. Silný, intenzivně bohatý Saint-Émilion se sametovou opulentností Merlotu, tělem a délkou. Působivě krásné. Bohatě koncentrovaná, lahodně měkká třída Saint-Émilion ze skvělého roku. 80 % Merlot, 10 % Cabernet Franc, 10 % Cabernet Sauvignon. Polovina zrála 12 měsíců v sudech z francouzského dubu. 14,5 % alk. Vynikající se šťavnatým steakem. Užijte si to nyní nebo až do roku 2032. 

Château Le Mayne povýšil na úroveň kvality bývalý majitel Stéphan von Neipperg, který také vlastní slavné Saint-Émilion 1er Grands Crus Classés, jako jsou Châteaux Canon La Gaffelière a La Mondotte. Spolu s přáteli provedl v roce 2005 významnou investici do vinice a sklepa s jasným cílem: vyrobit jedno z nejlepších vín Puisseguin Saint-Émilion a stát se nejlepším château apelace. 

Puisseguin Saint-Emilion 
 
20 hektarů vinic s výsadbou Merlot, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc s průměrně 30 až 60 let starými vinicemi, které jsou vysazeny na nejlepších terroirech regionu. Na kamenité půdě plné jílu, opuky a vápence zde byly hrozny sklízeny ve vrcholném roce 2019 v extrémně zralém stavu. Poté následovala klasická vinifikace a zrání. Výsledkem je úžasně krásný Saint-Émilion ve svůdném bohatém stylu, který překypuje sladkým ovocem se saténovou texturou. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Archivace: 2032
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Hovězí steak
Druh vína: Suché víno
Chuť: Bohaté & Chutné
Obsah alkoholu: 14,5%
Odrůda: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot
Rok: 2019
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Bordeaux
Země: Francie
Zrání: 12 měsíců v dubovém sudu
sada: /chateau-le-mayne-puisseguin-saint-emilion-krabice/
lahev: /chateau-le-mayne-puisseguin-saint-emilion/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: