Triplico Rosso 2022 Apulie

2 034 Kč –26 %
Triplico Rosso Puglia
2 034 Kč –26 % 1 494 Kč / kartón 249 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)

Vitální neprůhledná purpurově červená. Lákavě bohatá vůně tmavého lesního ovoce, cassis a fialek s kakaem a cedrem. Opulentní, bohatě koncentrovaná a saténová chuť plná sladkých černých třešní, borůvek a jahod s nuancemi moka a vanilky. Šťavnaté a živé s tělem a vynikající délkou. Svěží, saténová exploze ovoce s 98/99 body od Lucy Maroni. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitální neprůhledná purpurově červená. Lákavě bohatá vůně tmavého lesního ovoce, cassis a fialek s kakaem a cedrem. Opulentní, bohatě koncentrovaná a saténová chuť plná sladkých černých třešní, borůvek a jahod s nuancemi moka a vanilky. Šťavnaté a živé s tělem a vynikající délkou. Svěží, saténová exploze ovoce s 98/99 body od Lucy Maroni. 60 % Negroamaro, 30 % Malvasia Nera, 10 % Nero di Troia. Zraje 3 měsíce v dubových sudech. 14,5 % alk. Chutné nyní nebo až do roku 2028. Ideální s dušeným masem nebo jen tak samotné u krbu.

Triplico Rosso se vyrábí ze tří (odtud název Triplico) původních hroznů: Negroamaro,Malvasia Nera a Nero di Troia. Které dodávají italskému červenému vínu jeho svěží a saténový charakter s nekonečnými vrstvami, a proto se také nazývá „Multiplo“.  

 
Toto víno z Apůlie je vyrobeno starodávnou technikou, při které kvasí ve velkých plochých otevřených sudech (Palmenti). To zjemňuje víno a zajišťuje optimální kontakt se slupkami pro maximální extrakci chuti. Navíc se scedí 20 % až 30 % moštu (ještě nezkvašené šťávy) (methode saignée), díky čemuž je víno mnohem koncentrovanější. Tři měsíce zrání v dubových sudech dávají nuance vanilky, moka a cedru. Výsledkem je svěží vrstvené víno s luxusním a saténovým charakterem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Archivace: 2028
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Dušené hovězí, těstoviny
Druh vína: Suché víno
Hodnocení: Luca Maroni
Chuť: Komplexní, výkonné a plné
Luca Maroni: 98
Obsah alkoholu: 14,5%
Odrůda v detailu: Malvasia, Nero di Troia, Negromaro
Rok: 2022
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Apulie
Země: Itálie
Zrání: 3 měsíce
sada: /triplico-rosso-krabice/
lahev: /triplico-rosso/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: