Monbellezio 'Contessa Reggente' Negroamaro 2022 Apulie

1 554 Kč –19 %
Monbellezio 'Contessa Reggente' Negroamaro
1 554 Kč –19 % 1 254 Kč / kartón 209 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)

Teplá tmavě červená s fialovými nuancemi. Svěží vůně, plné červeného a tmavého ovoce a kakaa. Nádherně hladká chuť, plná třešní, lesních jahod, borůvek, mléčné čokolády a vanilky. Svůdné Monbellezio, díky kterému budete chtít víc! Částečně zrálo v dubových sudech. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Teplá tmavě červená s fialovými nuancemi. Svěží vůně, plné červeného a tmavého ovoce a kakaa. Nádherně hladká chuť, plná třešní, lesních jahod, borůvek, mléčné čokolády a vanilky. Svůdné Monbellezio, díky kterému budete chtít víc! Částečně zrálo v dubových sudech. 100% Negroamaro. 13 % alk. Víno, které se bude v láhvi každým dnem zlepšovat. Vynikající k bohatým těstovinovým pokrmům, plněnému lilku a grilovanému masu. Užijte si nyní nebo až do roku 2028. 

Jméno Montebello (krásná hora) a vinařovo špičkové víno 'Grande Bellezza' (velká krása) se spojily na nové etiketě a vytvořily Monbellezio. Óda na známý hrozen z regionu: Negroamaro a úspěch/pýcha vinaře: Grande Bellezza. Aby se předešlo duplicitě, byl podnázev Grande Bellezza s účinností od nové sklizně nahrazen názvem „Contessa Reggente“. Což podle vinaře dává více výraz ušlechtilému charakteru vína. 
Negroamaro 
 
Hrozen Negroamaro se pěstuje výhradně na jihu Itálie, zejména v Apulii a Salentu. Italská červená vína vyrobená z tohoto hroznu jsou sytě zbarvená, rustikálního charakteru a kombinují vůni se zemitou kořenitostí. Ačkoli slovo „amaro“ je italský výraz pro hořký, má se za to, že název hroznu pochází z latinského a řeckého názvu pro černou: „negro“ a „maru“. To lze vysledovat zpět k „merum“: červenému vínu vyrobenému kolonisty v sedmém století před naším letopočtem. Negroamaro by tedy mohl být tento starověký hrozen z římské říše. 
Negroamaro del Salento 
 
IGT (Indicazione Geografica Typica) Salento je nejznámější ze šesti IGT v nejjihovýchodnější italské provincii Puglia (Apulie). Dalších pět IGT jsou Tarantino, Daunia, Valle d'Itria, Le Murge a Puglia. Salento se nachází na samém jihu Apulie. Velká část nejlepších vín Apulie se zde vyrábí z odrůd Negroamaro a Primitivo. Negroamaro roste hlavně na východní straně poloostrova, v provinciích Lecce a Brindisi. 
 
Navzdory vedru v této rovinaté oblasti poskytují Jaderské a Jónské moře hroznům potřebné chlazení. Výsledkem je, že tato oblast produkuje bohaté, kořenité červené víno z Apulie s vynikajícím poměrem ceny a kvality. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Archivace: Do roku 2028
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Grilované maso,těstoviny
Druh vína: Suché víno
Obsah alkoholu: 13%
Rok: 2022
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Apulie
Země: Itálie
sada: /monbellezio--contessa-reggente--negroamaro-krabice/
lahev: /monbellezio--contessa-reggente--negroamaro/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: