Sicanelli Nero d'Avola Sicilia DOC 2022 Sicílie

2 034 Kč –41 %
Sicanelli Nero d'Avola Sicilia DOC
2 034 Kč –41 % 1 194 Kč / kartón 199 Kč / 1 ks
Skladem (2 kartón)

Čiré rubínově červené víno s fialovým nádechem, typickým pro Nero d'Avola. Ve vůni černé třešně, ostružiny a švestky, a lehká kořenitost. V ústech příchutě ostružin a třešní, svůdných středomořských bylin a jemný náznak moka. Úžasně šťavnaté, měkké a elegantní víno.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sicilská ikona se silným charakterem. To je jedinečná odrůda Nero d'Avola, hrdina italského ostrova zalitého sluncem, který produkuje zejména ovocná a velmi chutná červená vína. A toto elegantní Sicanelli to plně dokazuje. Bohaté na zralé ovoce a svůdné koření s lahodnou chutí moka v pozadí. Zapomeňte na výlet na Sicílii! Se sklenkou pozoruhodného, moderního a zároveň autentického Sicanelli Nero d´Avola se okamžitě přenesete na teto krásný ostrov.

 

Čiré rubínově červené víno s fialovým nádechem, typickým pro Nero d'Avola. Ve vůni černé třešně, ostružiny a švestky, a lehká kořenitost. V ústech příchutě ostružin a třešní, svůdných středomořských bylin a jemný náznak moka. Úžasně šťavnaté, měkké a elegantní víno.

 

Nero d'Avola, od vedlejší k hlavní roli

 

Sedm měsíců slunečních paprsků v Menfi na křídových pláních jihozápadní Sicílii má modrá odrůda Nero d'Avola tak ráda, že ji prakticky nikde jinde nenajdete. Ve skutečnosti je dokonce pojmenována po sicilském městě Avola. Nero d'Avola, což znamená „černá z Avoly“, je známá také pod názvem Calabrese. To je odvozeno z řeckého Kalavisi a volně přeloženo znamená dobré hrozny. A tyto hrozny jsou opravdu dobré! Výrazně ovocná, intenzivní chuť, ale laskavě jemná, s vůní a chutí tmavých třešní, švestek, pepřových tónu a teplé kořenitosti. Vzhledem k intenzitě hroznů je prakticky nepředstavitelné, že Nero d'Avola neměla vždy na růžích ustláno. Mnoho vinic bylo zlikvidováno, díky evropským dotacím, aby se uvolnil prostor pro pěstování ovoce a zeleniny. Kromě toho měla Nero d'Avola po dlouhou dobu podpůrnou roli u červených vín ze Sicílie. Hrozny se používali hlavně k tomu, aby směs získala hlubší barvu a lepší potenciál stárnutí. Naštěstí na ostrově došlo v posledních letech k pozoruhodným změnám v pěstování a výrobě vína. Od vína bez tváře z anonymního vinařství po vysoce kvalitní a nesmírně oblíbená vína. A to díky úsilí několika vynikajících vinařů, kteří se také odvážili nechat Nero d'Avola zazářit sólo. Tyto hrozny si to jistě zaslouží a vy si zasloužíte dobré víno. Jako je Sicanelli Nero d'Avola Sicilia.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Archivace: 2026
Druh vína: Suché víno
Chuť: Jemné & Měkké
Obsah alkoholu: 13,5%
Odrůda: Nero d'Avola
Rok: 2022
Typ barvy: Červené víno
Vinařská oblast: Sicílie
Země: Itálie
sada: /sicanelli-nero-d-avola-sicilia-doc-krabice/
lahev: /sicanelli-nero-d-avola-sicilia-doc/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: