Willow Bridge Dragon Fly Estate Shiraz 2022 Západní Austrálie

2 214 Kč –8 %
Willow Bridge Dragon Fly Estate Shiraz
2 214 Kč –8 % 2 034 Kč / kartón 339 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)

Na šťavnatější a štědřejší Shiraz téměř nenarazíte. Silné temně purpurově červené víno s okouzlující vůní čerstvých borůvek, malin a ostružin. Nádherně dlouhý závěr plný vanilkových a ovocných chutí. Pekelné víno z Down Under! 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na šťavnatější a štědřejší Shiraz téměř nenarazíte. Silné temně purpurově červené víno s okouzlující vůní čerstvých borůvek, malin a ostružin. Nádherně dlouhý závěr plný vanilkových a ovocných chutí. Pekelné víno z Down Under! 

Jako syn farmáře se Jeff Dewar spolu se svou ženou Vicky rozhodl rozšířit si obzory a jít za svým snem: vyrábět krásná vína. Po své první návštěvě údolí Ferguson v roce 1996 se přesvědčili o potenciálu oblasti, která měla před několika desítkami let jen několik malých vinic. O rok později rozšířili své první vinice na zhruba 100 hektarů vinic a o rok později přidali dalších 50 hektarů. Díky tomu se Willow Bridge Estate stalo největším vinařstvím v oblasti, která byla do té doby poměrně neznámým regionem. Jejich důvěra ve Fergusonské údolí s vynikajícími klimatickými a půdními podmínkami se ukázala jako oprávněná. Willow Bridge je nyní považován za jedno z nejlepších vinařství v oblasti. Pět červených hvězd vinařského kritika Jamese Hallidaye to potvrzuje. Kritik nestaví svůj úsudek pouze na aktuální výkonnosti, ale dívá se také na historii vinařství, způsob výroby vín a kvalitu vín z předchozích ročníků. 

S mezinárodní přitažlivostí 
 
Hrozen Shiraz to neměl v Austrálii vždy jednoduché. Révy pocházející ze šesti řízků přivezených na kontinent z údolí Rhôny v devatenáctém století se osvědčily v Austrálii. Hrozny se během chvilky rozšířily ze severu na jih a z východu na západ. Speciální hroznové víno si dokáže udržet svou pozoruhodnou kapacitu v každé oblasti a zároveň absorbovat aspekty prostředí. Vinaři ale přeceňují poptávku z domova i ze zahraničí, což vede k přebytku vína. S plánem podporovaným vládou na omezení tohoto přebytku byly v 80. letech vytaženy ze země hektary rév. Ve stejné době vzrostla objednávka vín Shiraz z Austrálie a dnes má víno mezinárodní status, především díky neustálému zlepšování. Lidé z Willow Bridge Estate v Západní Austrálii jsou těmi progresivními vinaři, kteří díky novým technikám v kombinaci s letitými znalostmi vědí, jak z hroznů dostat to nejlepší. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Archivace: 2028
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Grilované maso, zvěřina
Druh vína: Suché víno
Chuť: Bohaté & Chutné
Obsah alkoholu: 14,5%
Odrůda: Shiraz
Rok: 2022
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Šroubovací
Vinařská oblast: Western Australia
Země: Austrálie
Zrání: 10 měsíců v dubovém sudu
sada: /willow-bridge-dragon-fly-estate-shiraz-krabice/
lahev: /willow-bridge-dragon-fly-estate-shiraz/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: