Il Poggio Coda di Volpe Sannio 2022 Campania

2 094 Kč –8 %
Il Poggio Coda di Volpe Sannio
2 094 Kč –8 % 1 914 Kč / kartón 319 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)
 

Silná zlatožlutá se zeleným odleskem. Exotický bohatý buket plný manga, ananasu, květů, pomerančů a kouřové minerality. Široké šťavnaté, bohaté a silné v chuti s velkým tělem a svěžestí. Spousta svěžího žlutého ovoce, kdoule, citrusů a manga. Bohaté, exotické víno, které se pije jako bohaté Rulandské šedé s smyslným kouzlem Meursault. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Silná zlatožlutá se zeleným odleskem. Exotický bohatý buket plný manga, ananasu, květů, pomerančů a kouřové minerality. Široké šťavnaté, bohaté a silné v chuti s velkým tělem a svěžestí. Spousta svěžího žlutého ovoce, kdoule, citrusů a manga. Bohaté, exotické víno, které se pije jako bohaté Rulandské šedé s smyslným kouzlem Meursault. Speciální vulkanická bílá z téměř vyhynulého hroznu. 100% Coda di Volpe. 14 % alk. Vynikající s grilovaným mořským vlkem, mečounem a taleggiom. Užijte si nyní až do roku 2026. 

Poggio doslova znamená „kopec“ nebo vyvýšené místo a přesně tam se dům Il Poggio nachází: na kopci 300 metrů nad mořem a na úpatí pohoří Taburno. Italské vinařství provozuje rodina Fusco. Od roku 1760 do roku 1900 byli Fuscos aktivní v zemědělství. Za to, že se nakonec zaměřili na vinařství, může jejich dědeček, který realizoval první osázení vinic révou Aglianico. V současné době jsou v čele Il Poggio bratři Carmine a Marco. 

Il Poggio 
 
Il Poggio se vyznačuje tím, že pracuje pouze s původními odrůdami vinné révy, které se pěstují hlavně v Sannio DOP a Agilianico del Taburno DOCG. Za úspěchem vín Il Poggio stojí především příznivé klima: teplé dny, chladné noci a správné množství deště. Výsledkem je, že hrozny vytvářejí rafinované a intenzivní aroma. Jihovýchodní poloha má také pozitivní vliv na vývoj hroznů. Všechna jejich vína mají tak velkou váhu, přilnavost a jedinečnou kouřovou sopečnou sílu terroir, že je lze označit za velké bílé Burgundsko v Itálii.  
 
Itálie je Valhalla pro milovníky vulkanických vín. Od severu až po samý jih vinaři rádi vysazují své hrozny na vulkanické půdy. Kampánie je doslova a do písmene epicentrem. Oblast leží na zlomové linii Euroasijské desky a Africké desky. Posouváním desek vzniklo mnoho sopek: ideální živná půda pro vysoce kvalitní vinařství. 

Coda di Volpe 
 
Název Coda di Volpe („liščí ocas“) pravděpodobně odkazuje na charakteristický tvar hroznů, které připomínají chocholovitý ocas lišky. Zvláštní je také dlouhá doba zrání hroznů. Hrozny se obvykle sklízejí až koncem října, což je u bílého hroznu nebývale pozdě. Jde tedy o náročný hrozen, který obtížně dozrává a již se téměř nevysazuje. Ale když dozraje, italské bílé víno ze 100% Coda di Volpe může být výjimečně bohaté a silné v chuti s mnoha tóny tropického ovoce. To nejlepší pochází ze Sannia, jehož působivým příkladem je vybraná Coda di Volpe od Il Poggio. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Archivace: 2027
Doporučená teplota podávání: 11-13°C
Doporučené servírování: Mořský okoun a taleggio
Druh vína: Suché víno
Chuť: Bohaté & Chutné
Obsah alkoholu: 14%
Odrůda: Coda di Volpe
Ročník: 2022
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Campania
Země: Itálie
sada: /il-poggio-coda-di-volpe-sannio-krabice/
lahev: /il-poggio-coda-di-volpe-sannio/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: