Il Poggio Taburno Falanghina del Sannio DOP Bianco

Zlato
2 454 Kč –22 %
Il Poggio Taburno Falanghina del Sannio
2 454 Kč –22 % 1 914 Kč / kartón 319 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)

Barva je vysoce intenzivní zlato/žluto/zelená, nádherná. Exotický a vrstvený buket je bohatý na grilovaný ananas, žlutou švestku, květ akátu, s kouřovým vulkanickým charakterem. Bohatá, hluboká a silná chuť s obrovským úderem a délkou, plná žluté švestky, zeleného manga, broskve a jablka Golden Delicious.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato Falanghina okouzlí bohatým a silným charakterem plným ovoce a kouřových minerálů ze sopečné půdy. Právem oceněná zlatem v soutěži Berliner Wein Trophy.

Barva je vysoce intenzivní zlato/žluto/zelená, nádherná. Exotický a vrstvený buket je bohatý na grilovaný ananas, žlutou švestku, květ akátu, s kouřovým vulkanickým charakterem. Bohatá, hluboká a silná chuť s obrovským úderem a délkou, plná žluté švestky, zeleného manga, broskve a jablka Golden Delicious. Pěkné a mastné s příjemnými svěžími kyselinkami, křídovou přilnavostí a kouřovým, křupavým závěrem.

Il Poggio Taburno

Poggio doslova znamená „kopec“ nebo „vyvýšené místo“ a přesně tam se vinařství Il Poggio nachází: na kopci, který dosahuje výšky 300 metrů nad mořem, na úpatí pohoří Taburno. Bratři Carmine a Marco mají v současnosti na starosti toto prestižní vinařství. Rodina se věnuje zemědělství již od roku 1760, ale až od 20. století se zaměřila na vinařství. Pracují pouze s původními odrůdami, kterým se velmi dobře daří v příznivém klimatu, kdy je přes den teplo, v noci se ochlazuje a kde spadne to správné množství srážek.

Falanghina

Falanghina je odrůda s bohatou historií. Znalci mají zato, že tato autochtonní odrůda byla základem Vinum Falernum, bezprecedentně oblíbeného vína u patricijů ve starém Římě. Dnes se pěstuje pouze na 3000 hektarech, z nichž přes 90 % se nachází v Kampánii. Nejlepší vína se vyrábí v D.O.P. Falanghina del Sannio, kde se z této odrůdy vyrábí nejen suchá bílá vína, ale také šumivá a dezertní vína. Il Poggio Falanghina Taburno pochází z této oblasti a má vše, co dělá sopečné víno tak vzrušujícím: na minerály bohatý sopečný kouř se spoustou napětí a délky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Archivace: Do roku 2027 nebo k okamžité konzumaci
Doporučená teplota podávání: 11-13°C
Doporučené servírování: Těstoviny s mušlemi, linguine s krabem, tuňák
Druh vína: Suché víno
Chuť: Intenzivní, bohaté a komplexní
Obsah alkoholu: 14%
Odrůda: Falanghina
Rok: 2022
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Kampánie
Země: Itálie
sada: /il-poggio-taburno-falanghina-del-sannio-dop-bianco-krabice/
lahev: /il-poggio-taburno-falanghina-del-sannio-dop-bianco/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: