Vallée d'Or Chardonnay Val de Loire IGP 2022 Loire

1 500 Kč –20 %
Vallée d'Or Chardonnay Val de Loire IGP
1 500 Kč –20 % 1 194 Kč / kartón 199 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)

Svěží, světle žlutá kráska, která neskrývá svůj původ. Toto Chardonnay s nadšením vystavuje na obdiv svěží kyselost a charakteristickou minerálnost údolí Loiry. Na patře, čistá elegance: čerstvé jablko a šťavnatá hruška. Subtilní a štíhlá. Ani stopa po tuku, jen opět ta typická mineralita. Fascinující a jedinečná dáma. Milujeme ji!

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato světle blonďatá kráska z francouzského údolí Loiry je vyrobena ze stoprocentního Chardonnay. Není to odrůda, která přijde jako první na mysl, pokud je řeč o Zahradě Francie, jak se také Loiře říká, ale rozhodně stojí za ochutnání. V tomto elegantním víně se jasně odráží hruška a jablko a speciální terroir údolí Loiry. Kráska z Loiry, štíhlá a minerální. Lahodná!

 

Svěží, světle žlutá kráska, která neskrývá svůj původ. Toto Chardonnay s nadšením vystavuje na obdiv svěží kyselost a charakteristickou minerálnost údolí Loiry. Na patře, čistá elegance: čerstvé jablko a šťavnatá hruška. Subtilní a štíhlá. Ani stopa po tuku, jen opět ta typická mineralita. Fascinující a jedinečná dáma. Milujeme ji!

 

Údolí Loiry

 

Když se řekne údolí Loiry, nejprve si pravděpodobně vybavíte Chenin Blanc, Muscadet a samozřejmě Sauvignon Blanc, odrůdu, která je za skvělými bílými víny jako jsou Sancerre a klasické Pouilly-Fumé. Je to pochopitelné, i když tato velká a rozsáhlá vinařská oblast nabízí mnohem více. Tento region, pojmenovaný podle řeky Loiry, je rozlehlou zvlněnou krajinou plnou krásných lesů, hektarů vinic a krásných hradů. Díky zelené kráse se Loiře také říká Zahrada Francie. A tato zahrada přináší spoustu krásy. Speciální, jemná a elegantní červená vína a známá svěží bílá vína. Ta se často vyrábějí z výše uvedených bílých odrůd. Ale jak jsme již dříve uvedli, Val de Loire nabízí mnohem více. Také co se týče odrůd a vín. Také odrůdy z Bordeaux a Bourgogne, jako je Pinot Noir a Chardonnay, dosahují v Zahradě Francie vynikajících výsledků.

 

Chameleon Chardonnay

 

Chardonnay je oblíbená odrůda mnoha vinařů a nadšenců vína. Není divu, vždyť tato odrůda, která původně pochází z Burgundska, se téměř všude cítí jako doma a lze z ní vyrobit ta nejchutnější vína. Od příjemně svěžího a ovocného, až po plné s máslovým tukem, krémové a máslově měkké. Vlastnosti, které vykazuje téměř po celém světě. Od Ameriky po Jižní Afriku a od Chile po Itálii. Stručně řečeno, tato odrůda roste všude a nikdy nechutná stejně. Hrozny převezmou typické vlastnosti terroiru. Není bez důvodu, že Chardonnay je považováno za chameleona vinařského světa. Ve chuti to obecně znamená svěží a štíhlé tóny u Chardonnay z chladného podnebí, jako je například toto Vallée d'Or Chardonnay Val de Loire, a tropické příchutě, pokud jsou hrozny pěstovány v teplém podnebí. Přesto všechna Chardonnay, bez ohledu na původ, mají jednu věc společnou. Mají velké srdce, které zajišťuje příjemný pocit v ústech. V tomto Chardonnay, pěstovaném v chladnějších podmínkách v Zahradě Francie, se to promítá do minerální elegance. Štíhlá a minerální. Krása údolí Loiry!

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Druh vína: Suché víno
Chuť: Svěží & Ovocné
Obsah alkoholu: 13,5%
Odrůda: Chardonnay
Rok: 2022
Typ barvy: Bílé víno
Vinařská oblast: Loire
Země: Francie
sada: /vallee-d-or-chardonnay-val-de-loire-igp-krabice/
lahev: /vallee-d-or-chardonnay-val-de-loire-igp/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: