Sangiovese

 

sangiovese

Sangiovese je hlavní červenou odrůdou centrální Itálie a dává prvotřídní vína. Nazývá se také Sangioveto, Brunello a Morellino. Kromě Itálie se pěstuje také v Kalifornii a Argentině. Sangiovese produkuje různá vína, od velmi silných jako je Brunello di Montalcino po lákavě ovocná jako je Chianti.

Víno má tmavou barvu a bohatou chuť čerstvého ovoce s bylinami, kořením a jemnou kyselinkou. Nejlepší Sangiovese pochází z Toskánska a Umbrie, kde dává vína s nízkým obsahem tříslovin a kyselinky, a kde se někdy mísí i s jinými odrůdami.

#rozdeleni-popisku#

Brunello di Montalcino

Brunello di Montalcino je jedno z nejznámějších vín a jedno z největších vín Itálie. Díky vysoké kvalitě a pečlivě vybíraným hroznům Brunello je toto víno velmi populární mezi znalci po celém světě. Obsah alkoholu je 12,5% a víno zraje minimálně 3,5 roku v dubových sudech, Riserva dokonce i pět let. Má granátově červenou barvu a silný charakter, aroma černých třešní, švestek, koření a bylin. V závislosti na stáří může být jak plné a silné, tak i smyslné a měkké. Obecně platí, že starší vína mají harmoničtější vůni a chuť.

Chianti

Oblast Chianti obdržela klasifikaci DOCG. Je to nejvyšší stupeň a garantuje splnění přísných požadavků týkajících se například původu a maximálního výnosu na hektar. Pokud víno zraje nejméně 2 roky v dubových sudech a nejméně 3 měsíce v lahvi, přidává se k názvu označení "Riserva". Chianti je obvykle vyrobeno ze 100% Sangiovese. V případě potřeby může být ve směsi s alternativními odrůdami jako jsou Cabernet Sauvignon a Merlot.

Má živou červenou barvu, která se mění s věkem do červenohnědé. Ve vůni najdeme měkké tóny dřeva, bobulového ovoce a koření. Chuť je bohatá na třísloviny, které po několika letech vytvářejí měkký, ovocný a expresivní charakter.

1 položek celkem

Cena

894895
1894895

Značky

Položek k zobrazení: 1
San Silvano Sangiovese 2021
1 620 Kč –44 %
894 Kč / kartón
2274K