Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Oro Italiano Pinot Grigio delle Venezie DOC

Popis vína

  • Doporučené servírování Antipasti
  • Obsah alkoholu 12%
  • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
  • Uzávěr Plastový uzávěr
  • Doporučená teplota podávání 8 - 9 °C
  • Ročník 2019
  • Vinařská oblast Benátsko
  • Typ vína Suché víno
  • Země původu Itálie
  • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Oro Italiano Pinot Grigio delle Venezie DOC

V tomto Oro Italiano ukazuje Pinot Grigio svěží a ovocný charakter zakončený mírnou kořenitostí. Letní svěžest s pikantním dotekem, jak to umí jen Benátčan!

 

Nádherné světle žluté víno s mladistvým nádechem zelené a explozí ovoce. Svěží a stimulující vůně hrušek, citrusů a bílých květů v nose a hrušky, citrusy a broskve v ústech. Letní kamarád se svěžím a úhledným charakterem. Nádherné a úžasně minerální. Rozpustile exotické, ale pěkně suché. Když je dobře vychlazené, je neodolatelně chutné.

 

Pinot Grigio

 

Pinot Grigio podniklo dlouhou cestu kolem světa. Původně pochází z francouzského Alsaska, kde se jmenuje Pinot Gris. Odrůda pobývala ve 14. století ve Švýcarsku, zejména na dvoře císaře, který se nemohl nabažit kořeněného a aromatického vína z této putující odrůdy. Ze Švýcarska se Pinot Gris přestěhovalo do severní Itálie, kde vyrostlo v legendární Pinot Grigio, jak jej známe dnes. Odtud odrůda podnikla výlet do Rakouska a Německa, kde se jmenuje Grauburgunder, a dále do celého světa. To dokazuje, že Pinot Grigio se cítí doma úplně všude. Také v horkém a suchém regionu Benátek. Nebo lépe: zejména v Benátkách, kde odrůda produkuje plná a aromatická vína. Mistrovsky chutná.

 

„Vyzrálé zážitky“

 

Vložte do rukou italské vinařské rodiny Rocců Pinot Grigio a úspěch je zaručen. Francesco Rocca založil rodinný podnik v roce 1880. Levná vína, s nimiž byl úspěšný, musela pod dohledem jeho syna Angela uvolnit cestu vínům kvalitním. Angelo koupil v Apulii vinařství a zaměřil se především na kvalitu. Do vinného sklepa byly umístěny dubové sudy, které tam od té doby zůstaly. Po pět generací. „Vyzrálé zážitky“, tak nazývají vinaři z Rocca lásku k vínům vyzrálým na dřevě a k tradicím. Rodina nyní vlastní vinice a sklepy v nejdůležitějších vinařských oblastech v Itálii. Tímto způsobem každé víno získává typické vlastnosti oblasti a hroznů. Vína Grand Maestro Italiano jsou tedy mistrovská vína s osobností.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 9.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!