San Luccardi Pinot Grigio Rose 2022 Sicílie

229 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Krásné rosé s jemným světle růžovým nádechem. Rozmazluje nos a ústa veselými tóny čerstvého letního ovoce. Lahodně ochucené s lehce pikantním nádechem, který tomuto San Luccardi Pinot Grigio dodává charakter a tělo. Úžasně svěží a ovocné. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krásné rosé s jemným světle růžovým nádechem. Rozmazluje nos a ústa veselými tóny čerstvého letního ovoce. Lahodně ochucené s lehce pikantním nádechem, který tomuto San Luccardi Pinot Grigio dodává charakter a tělo. Úžasně svěží a ovocné. 

Pinot Grigio 

Původně pochází Pinot Grigio z francouzského Alsaska, kde nese název Rulandské šedé. Ve čtrnáctém století se hrozny zdržovaly ve Švýcarsku, hlavně na dvoře císaře, který se nemohl nabažit pikantního a aromatického vína putovního hroznu. Po Švýcarsku pokračovalo Rulandské šedé do severní Itálie, kde se rozrostlo do legendárního Pinot Grigio, jak jej známe dnes. Odtud se hrozny vydaly na cesty do Rakouska a Německa, kde se nazývá Grauburgunder, a dále do celého světa. To ukazuje, že Pinot Grigio se všude cítí jako doma. Také v teplé a suché Sicílii. Nebo lépe: přesně na Sicílii, kde jsou hrozny zodpovědné za plná a aromatická vína. 

Světová vína Sicílie 
 
Od nepaměti je Sicílie jednou z největších vinařských oblastí v Itálii. Velká vinařství a malí vinaři už několik desetiletí bratrsky spolupracují a sdílejí znalosti a technologie, aby mohli společně vyrábět skutečně kvalitní vína. Přesvědčit se o tom můžete i v Marsale, oblasti, která byla kdysi známá svým stejnojmenným fortifikovaným vínem, kde se odehrála opravdová vinařská revoluce. S vládními dotacemi a úsilím velkých vinařství byly zvelebeny vinice s původními odrůdami vinné révy a byly zahájeny pokusy s evropskými hrozny. Sklepy byly přizpůsobeny a staré dřevěné sudy musely uvolnit místo ocelovým nádržím nebo malým barikovým sudům, aby lépe vyjadřovaly čisté ovoce z hroznů ve víně. To se vyplatilo. Protože tam, kde byla suchá, ovocná jakostní vína dříve výjimkou, jsou dnes na Sicílii pravidlem. Podnebí bylo na ostrově vždy dobré: suchá, sluncem zalitá léta, málo dešťů a přítomnost sopky Etna, která se svou sopečnou půdou dává vínům jedinečný a zvláštní charakter. Všechna tato vylepšení a optimální klima vedly k tomu, že Marsala byla první vinařskou oblastí na Sicílii, která v roce 1969 získala klasifikaci DOC. Ostrov má nyní něco málo přes dvacet oblastí DOC a vína ze Sicílie zaujímají místo na světové scéně, jaké si zaslouží! 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Doporučená teplota podávání: 7 -9 °C
Doporučené servírování: Tapas, krevety, bruschetta, ryby
Druh vína: Suché víno
Chuť: Svěží & Ovocné
Obsah alkoholu: 12,5%
Odrůda: Pinot Grigio
Rok: 2022
Typ barvy: Růžové víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Sicílie
Země: Itálie
sada: /san-luccardi-pinot-grigio-rose-krabice/
lahev: /san-luccardi-pinot-grigio-rose/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: