Flower Valley Chenin Blanc 2023 Western Cape

1 194 Kč –25 %
Flower Valley Chenin Blanc
1 194 Kč –25 % 894 Kč / kartón 149 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)

Světle žlutozelená. Pěkné a svěží, šťavnaté a povzbuzující s jablky, bílou broskví a plátkem citronu. Náznak jarního květu a trochu medu. Povzbuzující svěží ovocná Flower Valley Chenin. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Světle žlutozelená. Pěkné a svěží, šťavnaté a povzbuzující s jablky, bílou broskví a plátkem citronu. Náznak jarního květu a trochu medu. Povzbuzující svěží ovocná Flower Valley Chenin. 100% Chenin Blanc. 13 % alk. Vynikající nyní nebo až do roku 2026. Vynikající na balkoně, na lodi nebo na pláži, s grilovanými krevetami, rybou a salátem s pečeným kuřecím masem.. 

 

Chenin Blanc je vedle Chardonnay jednou z nejuniverzálnějších odrůd na světě. Vyrábí se z něj jak suchá, tak (polo)sladká bílá vína a dokonce i šumivá vína. Skutečnost, že odrůda je tak všestranná, je způsobena vysokou kyselostí vína: vlastnost, kterou má také odrůda Ryzlink. V suchých vínech tyto kyseliny dodávají svěží hravost a ve sladkých vínech udržují víno v rovnováze. 
 
Chenin Blanc z Jižní Afriky 
 
Terroir Jižní Afriky produkuje bílá vína se suchou nebo lehce nasládlou chutí plnou citrusových plodů. Hrozny se zde dokonce někdy používají jako základ některých fortifikovaných a destilovaných vín. Tato vína mají tropický charakter s chuťovými nuancemi ananasu, melounu a banánu. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Archivace: 2026
Doporučená teplota podávání: 11-13°C
Doporučené servírování: Krevety,ryby,salát s kuřecím masem
Druh vína: Suché víno
Obsah alkoholu: 12,5%
Odrůda: Chenin blanc
Rok: 2023
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Šroubovací
Vinařská oblast: Western Cape
Země: Jihoafrická republika
sada: /flower-valley-chenin-blanc-krabice/
lahev: /flower-valley-chenin-blanc/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: