Tinazzi Tenuta Valleselle Garda Bianco 2023 Benátsko

259 Kč –7 %
Tinazzi Tenuta Valleselle Garda Bianco
259 Kč –7 % 239 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Svítí světle žlutě jako paprsek slunce. Plné letních květů, čerstvé hrušky a žluté švestky, s tropickým nádechem manga a broskve. Bohatá chuť s povznášejícím charakterem. Kdo by nechtěl stát nohama ve vodě jezera Garda a vychutnávat si lahodnou sklenku vína. Gardské jezero poskytnout nemůžeme, ale víno ano! 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svítí světle žlutě jako paprsek slunce. Plné letních květů, čerstvé hrušky a žluté švestky, s tropickým nádechem manga a broskve. Bohatá chuť s povznášejícím charakterem. Kdo by nechtěl stát nohama ve vodě jezera Garda a vychutnávat si lahodnou sklenku vína. Gardské jezero poskytnout nemůžeme, ale víno ano! Vyrobeno z 90 % z Garganega, slavného domácího bílého hroznu 'Soave'. Dalšími hrozny, které tomu dodávají něco navíc, jsou Trebbiano a Chardonnay, které tvoří 5 % směsi. 12,5 % alk. Vynikající jako aperitiv,kuřecím, telecím, noky a rizotem. Užijte si nyní nebo až do konce roku 2026. 

 

Toto krásné víno pochází z oblasti kolem jezera Garda. Garda Veneto se nachází na nejzápadnějším okraji Veneto. Je to benátská část titulu Garda DOC. Tato část je rozdělena mezi západní okraj Veneto, severní okraj Itálie a východní okraj Lombardie.  
 
Odrůdy vinné révy Garda DOC 
 
Předpisy Garda DOC dávají vinařům možnost vybrat si z 18 povolených odrůd hroznů, aby co nejlépe využili podmínky vinic. Na evropské poměry je to široký výběr! Obecně je zde více červených vín než bílých. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2026
Doporučené servírování: Risotto, těstoviny,drůbež
Druh vína: Suché víno
Chuť: Svěží & Silné
Luca Maroni: 93
Obsah alkoholu: 12,5%
Odrůda: Garganega, Chardonnay, Trebbiano
Rok: 2023
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Benátsko
Země: Itálie
sada: /tinazzi-tenuta-valleselle-garda-bianco-krabice/
lahev: /tinazzi-tenuta-valleselle-garda-bianco/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: