Rakouské víno

3 položek celkem

Cena

10741734
110741734

Rok

Typ barvy

Vinařská oblast

Položek k zobrazení: 3
LÖSS Grüner Veltliner QW Niederösterreich 2021
1 734 Kč –38 %
1 074 Kč / kartón
2722K
AUT von Waldschütz Riesling Reserve
2 814 Kč –38 %
1 734 Kč / kartón
2332K

au

Rakouská vína

U vína Rakousko usiluje o čistotu a charakter. Rakouská vína vynikají jedinečnou chutí a vynikající kvalitou, která je částečně výsledkem mimořádně přísných zákonů a související kontroly kvality, které jsou v platnosti již od roku 1985. Pěstování vína má v Rakousku více než dva tisíce let dlouhou historii, během níž bylo vyvinuto mnoho různých bílých odrůd. Rakouskou národní bílou odrůdou je Veltlínské zelené, které se pěstuje ve všech oblastech Dolního Rakouska. Dává svěží, suchá a příjemně pikantní vína. Charakteristický lehce pikantní tón se výstižně popisuje jako "pfefferl.

#rozdeleni-popisku#

 

Rýnskému ryzlinku se, navzdory svému jménu, velmi daří podél Dunaje. Dává vína, která jsou obecně silnější a sušší než ty z Německa nebo Alsaska. Welsch Riesling a Chardonnay alias Morillon se pěstují v Burgenlandsku.

Pěstování vína je v Rakousku možné pouze na severovýchodě a východě; zbytek země je příliš hornatý. Jmenovitě to jsou provincie Dolní Rakousko, Burgenlandsko a Štýrsko, v tomto pořadí důležitosti. I když nejsou daleko od sebe, značně se liší v klimatu.

Dolní Rakousko je oblast na sever a západ od Vídně a zahrnuje velkou oblast Weinviertel a několik menších oblastí, které leží podél nebo v blízkosti Dunaje. Zahrnuje Wachau - nejprestižnější oblast v Rakousku, Kremstal a Kamptal. Nejpěstovanějšími odrůdami jsou Veltlínské zelenéRyzlink rýnský, a převažuje výroba bílých vín.

Burgenlandsko má typické kontinentální klima. Neusiedl, velké ale mělké stepní jezero přispívá na podzim k rozvoji plísně šedé (Botrytis). Díky ní si tato oblast vybudovala skvělou pověst v produkci svěžích ušlechtilých sladkých vín.

Štýrsko je kopcovitá oblast hraničící se Slovinskem. Vinice se nacházejí v poměrně vysoké nadmořské výšce a skutečnou specialitou této malé oblasti jsou suchá, výrazná aromatická bílá vína jako jsou Sauvignon BlancMuškát.