Portugalské víno

3 položek celkem

Cena

10141434
110141434
Vinha da Curia Bairrada DOC Branco
1 734 Kč –42 %
Vinha da Curia Branco Bairrada
Skladem (> 5 kartón)
1 014 Kč / kartón
2663K
Aluado Alicante Bouschet
Zlato
2 034 Kč –32 %
1 374 Kč / kartón
2662K
Guarda Rios Gold Edition
Zlato
2 340 Kč –39 %
1 434 Kč / kartón
2661K

port

Portugalská vína

Portugalsko je klenotnicí s mnoha odrůdami, o kterých mimo tento region nikdy nikdo moc neslyšel. I když je již po staletí vinařskou zemí, rozhodně není staromódní, a to díky přednostem technických inovací. Vína tedy získala potřebnou jemnost, zatímco jejich originalita nebyla potlačena. Portugalsko má překvapivé rozdíly v podnebí, od mokrého a chladného Minho na severu po slunné a teplé Algarve na jihu.

#rozdeleni-popisku#

Nejznámějším portugalským vínem je portské. Svůj název získalo od města Porto, ale pochází z údolí Douro. Nachází se zde jedna z nejpozoruhodnějších scenérií na světě, terasovité vinice jsou položeny na strmých svazích ze žuly. V létě zde může být nesnesitelně horko, v zimě mrzne. Údolí Douro bylo definováno již v roce 1756 a je považováno za nejstarší regulovanou původní oblast na světě. Vinice v oblasti Douro a Porto se nezměnily úctyhodných 2 tis. let. Region Douro je dokonce zapsán na seznamu UNESCO. S 600 registrovanými původními odrůdami, kterým se v Portugalsku velmi daří i díky specifickému klimatu ovlivněném Atlantickým oceánem, jsou klenotem této země. Portugalsko v sobě tak ukrývá potenciál i pro velká červená suchá vína.  

 

Portugalsko nám rozhodně může nabídnout více než jen portské. Většina portugalských vín jsou směsi několika odrůd. Každá oblast míchá vlastní směs z desítek různých odrůd. Nejznámějšími vinařskými oblastmi jsou Vinho Verde, unikátní vinařská oblast v Douro se zvláštními podmínkami k pěstování; Dão, jedna z nejstarších vinařských oblastí, která vyrábí hlavně červená vína a je zároveň jednou z nejteplejších vinařských oblastí; Ribatejo a krásný ostrov Madeira, kde portugalští osadníci již v 15. století vysadili vinice ve společném vlastnictví.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení