Whanau Pacific Sauvignon Blanc 2022 Marlborough

Stříbro
339 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Křišťálově čistá světle žlutá se svěžím zeleným reflexem. Krásná vůně Sauvignon Blanc s liči, citrusy, angreštem a čerstvými zelenými bylinkami. Křupavé, svěží, suché a lehce exotické v chuti s limetkou, růžovým grapefruitem, mučenkou a dlouhou, povzbuzující dochutí. Bujně čerstvý "drift" Sauvignon Blanc z vynikající nové sklizně Nového Zélandu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Křišťálově čistá světle žlutá se svěžím zeleným reflexem. Krásná vůně Sauvignon Blanc s liči, citrusy, angreštem a čerstvými zelenými bylinkami. Křupavé, svěží, suché a lehce exotické v chuti s limetkou, růžovým grapefruitem, mučenkou a dlouhou, povzbuzující dochutí. Bujně čerstvý "drift" Sauvignon Blanc z vynikající nové sklizně Nového Zélandu. 100% Sauvignon Blanc. 12 % alk. Ideální jako osvěžující aperitiv nebo jako příloha ke korýšům. Užijte si nyní nebo až do roku 2026. 

Za zhruba třicet let se Nový Zéland vyprofiloval jako výrobce vína světové úrovně. Zejména suché novozélandské bílé víno se stalo nepostradatelným pro mnoho milovníků vína. Nejvýznamnější vinařskou oblastí je bezesporu Marlborough. Tato mladá vinařská oblast je známá především svou krásou a fantastickým vínem Sauvignon Blanc s živými, ovocnými vůněmi a svěží kyselinkou. Za tímto celosvětovým úspěchem stojí především horká léta a chladné noci. Zvláštní poloha mezi oběma horskými hřebeny a na oceánu navíc spolu s křemičitou půdou zajišťuje krásné mikroklima. Díky tomu se tato velmi úrodná oblast stala centrem novozélandského vinařství. 

Bílé víno z Nového Zélandu 
 
Více než polovina vinic je osázena bílými hrozny Sauvignon Blanc a Chardonnay. Klasický styl Marlborough Sauvignon Blanc je suchý, má spoustu svěží kyselosti, nezraje ve dřevě a obsahuje mnoho exotických ovocných vůní, jako je angrešt, limetka a grapefruit. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2026
Doporučená teplota podávání: 7-10°C
Doporučené servírování: Treska, hřebenatky, chřest
Druh vína: Suché víno
Chuť: Lehké, svěží a elegantní
Obsah alkoholu: 12%
Odrůda: Sauvignon blanc
Rok: 2022
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Šroubovací
Vinařská oblast: Marlborough
Země: Nový Zéland
sada: /whanau-pacific-sauvignon-blanc-krabice/
lahev: /whanau-pacific-sauvignon-blanc/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: