The Revenant Chenin Blanc 2023 Western Cape

319 Kč –12 %
Revenant 'Wild Ferment' Chenin Blanc
319 Kč –12 % 279 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Silná, lesklá zelenožlutá, top barva! Atraktivní buket jablka, citrusů a kdoule s květem akácie a slaným mořským vánkem. Bohaté, široké a zároveň svěží v chuti. S množstvím jablek Jonagold, žluté švestky a kdoule. Komplexní, speciální 'Terroir' Chenin plný bohatého ovoce a svěžesti mořského vánku od špičkového výrobce. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Silná, lesklá zelenožlutá, top barva! Atraktivní buket jablka, citrusů a kdoule s květem akácie a slaným mořským vánkem. Bohaté, široké a zároveň svěží v chuti. S množstvím jablek Jonagold, žluté švestky a kdoule. Komplexní, speciální 'Terroir' Chenin plný bohatého ovoce a svěžesti mořského vánku od špičkového výrobce. 100% Chenin Blanc, bílá specialita Jižní Afriky. 13,5 % alk. Vynikající s grilovaným humrem, mušlemi a farmářským kuřetem ve smetanové omáčce. Užijte si nyní nebo až do roku 2025. 

Toto jihoafrické víno pochází z vinařství Waterkloof, které v roce 2004 koupil Paul Boutinot. Vinařství se nachází na Schaapenberg v Somerset West, Stellenbosch, v blízkosti oceánu. Vinice se nacházejí na svazích panství v nadmořské výšce 300 metrů. Waterkloof je známý pro udržitelně vyráběná, vysoce kvalitní vína. Zpět ke kořenům', zpět k vinné révě, jak ilustruje etiketa. Místo použití dřeva či jiných vinařských vlivů zde převládá terroir a hluboko zakořeněná réva se svou mineralitou.  

Chenin Blanc 
 
Hrozna Chenin Blanc, zrozená ve francouzském údolí Loiry, jsou vychvalována pro svou originalitu, jemnost, vysokou kyselost a všestrannost. Protože z hroznů vzniká řada krásných vín: od suchých po medově sladká s bublinkami nebo bez nich. Tato rozmanitost také dělá hrozno populární v Jižní Africe. Charakteristické svěží ovocné kyseliny jsou doplněny krásnými tropickými tóny a dojmy z hrušek. Měkké a kulaté, zralé a chutné. Charakteristické víno s jemnými rysy, aromatickou jemností v kombinaci se zralým tropickým ovocem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2025
Doporučená teplota podávání: 7-10°C
Doporučené servírování: Humr,drůbež
Druh vína: Suché víno
Obsah alkoholu: 14%
Odrůda: Chenin blanc
Rok: 2023
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Šroubovací
Vinařská oblast: Western Cape
Země: Jihoafrická republika
sada: /the-revenant-chenin-blanc-krabice/
lahev: /the-revenant-chenin-blanc/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: