Rkatsiteli Saambero

2 874 Kč –6 %
Rkatsiteli Saambero
2 874 Kč –6 % 2 694 Kč / kartón 449 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)

Oranžové suché víno z odrůdy Rkatsiteli. Intenzivní lehce kyselá a svěží chuť s vůní zralého ovoce. Vyvážené složení kyselin a tříslovin. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

V našem sortimentu máme pouze jedno! Opravdové gruzínské oranžové víno: z bílého hroznu Rkatsiteli. Hrozna jsou fermentována se slupkami,to ještě více podtrhuje charakter vína.  Již velmi aromatické na nose a v ústech je potěšeno chutí broskve, meruňky a mandlí. Víno má krásnou zlatavě jantarovou barvu. Je plné a má vyváženou kořenitou chuť, která dává příjemný pocit v ústech. 

Vinařství Al Saambero

Nachází se v Kachetii ,regionu Gruzie proslulým výrobou vín. V podhůří Velkého Kavkazu vyrábí oranžová vína a to převážně z odrůd Rkatsiteli a Kisi. Při výrobě se kombinují tradiční gruzínské metody s moderními technologiemi.

Pro zachování přirozené chuti vín se používají pouze organická hnojiva a hrozny ošetřují bez chemických zásahů. Všechny hrozny jsou sbírány ručně. Po sklizni se hrozny odstopkují, lisují a umístí do nerezových nádob. Po dosažení jantarové barvy a intenzivní chuti se macerují několik měsíců. Fermentace probíhá spontánně. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Archivace: Do roku 2026 nebo k okamžité konzumaci
Doporučená teplota podávání: 12-13°C
Druh vína: Suché víno
Chuť: Svěží & Ovocné
Obsah alkoholu: 13,5%
Rok: 2019
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Kachetie
Země: Gruzie
sada: /rkatsiteli-saambero-krabice/
lahev: /rkatsiteli-saambero/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: