Ribera Del Duero

Ribera Del Duero

Oblast Ribera del Duero leží v centrálním Španělsku necelých 120 km od hlavního města Madrid. Ribera del Duero je region plný extrémů, neboť zimy jsou zde tuhé a léta jsou horká, prosluněná sluncem. Když se k tomu přidají hlinito – vápencové, až vápencové půdy, vzniká ideální kombinace pro pěstování Tinto Fino, což je místní název pro odrůdu Tempranillo. Tato odrůda představuje 95 % veškeré produkce v regionu Ribera del Duero. Středem oblasti protéká stejnojmenná řeka Duero.

Pokud máte chuť na odvážná, červená vína, bude pro Vás víno z regionu Ribera del Duero tou správnou volbou. Vína odrůdy Tempranillo (Tinto Fino) Vás svedou svojí rovnováhou a intenzitou. Kromě dominantního Tempranilla se v regionu Ribera del Duero pěstují také další tmavé odrůdy jako je Garnacha, Malbec, Cabernet Sauvignon a Merlot. Z bílých odrůd lze narazit v oblasti snad jen na Albillo. Vína z Ribera del Duero jsou dobře strukturovaná, se silnými ovocnými tóny, naopak dřevnaté tóny jsou upozaděny. K excelentním ročníkům lze zařadit roky 1989, 1995, 1996, 2001 a 2004. V celé oblasti je asi 250 vinařství rozesetých na vinicích o celkové výměře 20 tis. hektarů. Patrně nejproslulejším vinařstvím je Vega Sicilia, která byla založena v roce 1864.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení