REX 'Le Roi du Midi' Blanc 2022 Pays d'Oc

Novinka Zlato
259 Kč –23 %
REX 'Le Roi du Midi' Blanc
259 Kč –23 % 199 Kč / ks
Skladem (4 ks)

Intenzivní světle zelená zlatá. Atraktivní vůně jablka, citrusů, mirabelek, čerstvých zelených bylinek a nádechem soli. Šťavnaté a živé, svěží v chuti s čerstvým jablkem a grapefruitem ze Sauvignonu, plátkem bílé broskve z Chardonnay a křupavou mirabelkou z Vermentina. Tělo, ovoce a svěžest krásně vyvážené s lehce slaným charakterem díky poloze blízko Středozemního moře. Křupavý čerstvý bílý King of the Midi! Široce použitelné v kulinářských podmínkách. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Intenzivní světle zelená zlatá. Atraktivní vůně jablka, citrusů, mirabelek, čerstvých zelených bylinek a nádechem soli. Šťavnaté a živé, svěží v chuti s čerstvým jablkem a grapefruitem ze Sauvignonu, plátkem bílé broskve z Chardonnay a křupavou mirabelkou z Vermentina. Tělo, ovoce a svěžest krásně vyvážené s lehce slaným charakterem díky poloze blízko Středozemního moře. Křupavý čerstvý bílý King of the Midi! Široce použitelné v kulinářských podmínkách. 10% Sauvignon Blanc, 60% Vermentino, 30% Chardonnay. 12,5 % alk. Vynikající nyní nebo až do roku 2026. Vynikající ke grilovaným rybám, krémovým rizotům, pesto těstovinám, jemným kari, plněným cuketám, chřestu, skořápce a bílému masu. 

 

Vermentino se pěstuje především na teplých ostrovech Itálie, jako je Sardinie a Sicílie. Na jihu Francie se s tímto hroznem také setkáte, ale pod jiným názvem, a to Rolle. Hrozny produkují ovocná a intenzivní vína s vysokou kyselinkou a svěží svěžestí. Limetka a grapefruit jsou nejdominantnějšími vůněmi v chladnějších podnebích. Když se klima oteplí, tato chuť se změní na žluté jablko a mango. 
Pays d'Oc 
 
Jižní Francie má mnoho vynikajících červených, bílých a růžových vín. Označení původu IGP Pays d'Oc je jedno z nejznámějších. Při vytváření klasifikace v roce 1987 bylo cílem prodávat na trhu vysoce kvalitní regionální vína, která byla životaschopná a mohla konkurovat na mezinárodní úrovni. Region má mnoho různých krajin, jako jsou kopce, strmé svahy, nížiny a samozřejmě břehy Středozemního moře. Teplé teploty zajišťují optimálně vyzrálé hrozny pro výrobu lahodného francouzského vína. Je to obrovská plocha, kde je vysazeno více než 30 různých druhů hroznů, červených i bílých. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2026
Doporučená teplota podávání: 8-10 °C
Doporučené servírování: Grilované ryby,risotto
Druh vína: Suché víno
Chuť: Zakulacené & Ovocné
Obsah alkoholu: 12,5%
Odrůda: Chardonnay, Sauvignon blanc, Vermentino
Odrůda v detailu: Sauvignon Blanc (10%), Vermentino (60%), Chardonnay (30%)
Rok: 2022
Typ barvy: Růžové víno
Vinařská oblast: Pays d'Oc
Země: Francie
Zlatá medaile: Berliner Wein Trophy
sada: /rex--le-roi-du-midi--blanc-krabice/
lahev: /rex--le-roi-du-midi--blanc/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: