Mount Penrice Shiraz 2022 Jihovýchodní Austrálie

269 Kč –33 %
Mount Penrice Shiraz
269 Kč –33 % 179 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Krásné červené víno vyrobené ze Shirazu, hroznů, které v Austrálii garantují ovocnou a silnou chuť. Toto špičkové červené víno je svůdně hladké a velmi dobře vyvážené. Cítíte zralé tmavé ovoce, jako jsou borůvky, černý rybíz a třešně, a jemné tóny pepře. Bohaté, hluboké a plné intenzivních a jasných ovocných chutí opět borůvek, černého rybízu a šťavnatých, tmavých třešní. To vše krásně zarámované typickými tóny pepře a koření. Závěr je dlouhý, kořenitý, velmi hladký a krásně vyvážený. Vynikající s červeným masem z grilu, zvěřinou a grilovanou zeleninou. . 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Máte chuť na svůdně jemné červené víno plné šťavnatého ovoce a výrazného koření? Pak je toto víno Mount Penrice Prestige Shiraz to pravé pro vás. Ve francouzské vinařské oblasti se hroznům říká Syrah, v Austrálii Shiraz. Představte si tmavé bobule tak zralé a šťavnaté, že se blíží k prasknutí. A to samozřejmě s typickými  tóny pepře a koření. 

Krásné červené víno vyrobené ze Shirazu, hroznů, které v Austrálii garantují ovocnou a silnou chuť. Toto špičkové červené víno je svůdně hladké a velmi dobře vyvážené. Cítíte zralé tmavé ovoce, jako jsou borůvky, černý rybíz a třešně, a jemné tóny pepře. Bohaté, hluboké a plné intenzivních a jasných ovocných chutí opět borůvek, černého rybízu a šťavnatých, tmavých třešní. To vše krásně zarámované typickými tóny pepře a koření. Závěr je dlouhý, kořenitý, velmi hladký a krásně vyvážený. Vynikající s červeným masem z grilu, zvěřinou a grilovanou zeleninou. 

Syrah nebo Shiraz?  

Stručně řečeno: dvakrát stejný hrozen, který je známý jako Syrah ve Francii a Shiraz v Austrálii.Tuto odrůdu lze hojně nalézt na vinicích na jihu Francie, například v Languedocu, Roussillonu, Provence a samozřejmě v Rhôně. Hrozny zde rozvíjejí krásné ovocné tóny a garantují vína se zralým červeným ovocem. Vína bohatá na kyseliny a třísloviny, mohutná a plná. Na druhé straně světa, kde slunce svítí o něco jasněji a může lépe proniknout hustou slupkou, produkuje Shiraz ještě ovocnější vůně. Tóny červeného ovoce ve francouzském ekvivalentu ustupují vůni černého rybízu a tmavých třešní. Francouzské kyseliny jsou méně zastoupeny, třísloviny jsou jemnější. Co zůstane, je krásné koření a pepřové tóny. Světoznámý hrozen, který vládne Rhoně, je tedy králem Austrálie. 

Vína z Austrálie 
 
Austrálie patří do Nového světa a je relativně mladým hráčem na mezinárodním trhu s vínem. Přesto si kontinent za pár desetiletí udělal jméno ovocnými a charakteristickými víny. Velkorysé a jemné ovocné bomby, které vždy chutnají a nikdy neomrzí. První vinnou révu přivezl guvernér Arthur Philips v roce 1788 z mysu Dobré naděje v Jižní Africe a vysadil je v Sydney. O skvělých vínech z Down Under se snilo a tuto slávu získala vína z Austrálie na konci devatenáctého století, kdy získala zlaté medaile v Paříži a Londýně. Zanedlouho tento úspěch ukončila mšice hroznová. Samotní Australané měli tehdy větší chuť na pivo a fortifikovaná vína. Teprve od konce minulého století vinařství v Austrálii znovu vzkvétalo a od prvního dne jsou vína nesmírně populární. Důvodem je krásný ovocný charakter a stálá vysoká kvalita díky použití moderních vinařských technik. Ale výroba krásných vín se neděje jen ve sklepě, vědí australští vinaři. Víno se vyrábí na vinici. A kdo vidí perfektně obhospodařovanou a zdravou vinnou révu stojící v hnědé půdě pod jasně modrou oblohou, ví, proč jsou vína z Austrálie tak skvostná. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: Do roku 2027 nebo k okamžité konzumaci
Doporučené servírování: Grilované maso a zelenina
Druh vína: Suché víno
Chuť: Bohaté & Chutné
Obsah alkoholu: 13,5%
Odrůda: Shiraz
Rok: 2022
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Šroubovací
Vinařská oblast: Jižní Austrálie
Země: Austrálie
sada: /mount-penrice-shiraz-south-eastern-krabice/
lahev: /mount-penrice-shiraz-south-eastern/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: