Monte Magna Carricante 2023 Sicílie

259 Kč –15 %
Monte Magna Carricante
259 Kč –15 % 219 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

VIVINO 4

Vitální lesklá světle žlutá zelená. Buket lehce exotického žlutého ovoce a švestek s nádechem slaného mořského vánku. Dobře koncentrované, široké a osvěžující v chuti plné ananasu, bílé broskve a žluté švestky s nádechem manga. Exoticky čerstvá Monte Magna ze vzácných domorodých hroznů ze špičkového ročníku. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitální lesklá světle žlutá zelená. Buket lehce exotického žlutého ovoce a švestek s nádechem slaného mořského vánku. Dobře koncentrované, široké a osvěžující v chuti plné ananasu, bílé broskve a žluté švestky s nádechem manga. Exoticky čerstvá Monte Magna ze vzácných domorodých hroznů ze špičkového ročníku. 100% Carricante. 13,5 % alk. Vynikající s krevetami, grilovaným mečounem a saláty. Užijte si nyní nebo až do roku 2024. 

Zájem o víno ze sopečné půdy stoupá.Pro milovníky těchto terroirových vín, se všemi aktivními i vyhaslými sopkami, je tu Valhalla. I když už sopka není aktivní, půda je stále velmi úrodná plná sopečných hornin. Pokud je nějaká oblast známá vulkanickým vínem, pak je to Sicílie. Ostrov má více než 103 000 hektarů vinic a vinařství je důležitým odvětvím ostrova. 

Sopečné víno 
 
Sopečný ostrov mohl být v minulosti známý produkcí velkoobjemových vín, ale dnes může být tato představa otřesena. Tam, kde byl dříve zvláště chválen pro své obohacené víno Marsala, jsou to nyní neperlivá bílá a červená vína, kterými je ostrov známý. Posun od kvantity ke kvalitě, který začal na konci 80. let, je způsoben především výrazně zlepšenými vinohradnickými technikami. 

Carricante  

Na ostrově se pěstuje mnoho mezinárodních odrůd vinné révy, ale i z místních odrůd se vyrábí krásná vína. Carricante se pěstuje na vulkanických úbočích Etny již 1000 let. Dříve se z Carricante ještě vyrábělo víno Marsala, ale v současnosti vyrábí tichá a suchá italská bílá vína se svěžím charakterem plná lehce exotického ovoce a křupavých minerálů. Hrozny pro toto Monte Magna Carricante z vrcholné sklizně 2021 rostou poblíž pobřeží v nadmořské výšce 300 metrů, což vínu dodává jeho osvěžující charakter. 

2852

Vinice na Sicílii

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: Do roku 2025 nebo k okamžité konzumaci
Doporučená teplota podávání: 7-10°C
Doporučené servírování: Krevety,grilovaný mečoun, saláty
Chuť: Lehké, svěží a elegantní
Obsah alkoholu: 12,5%
Odrůda: Carricante
Rok: 2023
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Sicílie
Země: Itálie
sada: /monte-magna-carricante-krabice/
lahev: /monte-magna-carricante/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: