Monbellezio Grecanico Biondi 2023 Sicílie

289 Kč –34 %
monbellezio biondi grecanico
289 Kč –34 % 189 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Světle zelenožlutá. Ze sklenice se line vůně jablka, citrusů a nádech ananasu. Osvěžující chuť s lehce tropickým charakterem. Plné broskve, žlutého grapefruitu, ananasu a charakteristické minerální finále. Křupavé svěží, lehce exotické Monbellezio Grecanico. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Světle zelenožlutá. Ze sklenice se line vůně jablka, citrusů a nádech ananasu. Osvěžující chuť s lehce tropickým charakterem. Plné broskve, žlutého grapefruitu, ananasu a charakteristické minerální finále. Křupavé svěží, lehce exotické Monbellezio Grecanico. 100% Grecanico. 

Sluncem zalitá Sicílie je jednou z největších vinařských oblastí v Itálii a má staletou historii vína. Vládly zde různé národy: od Řeků po Římany a od Španělů po Araby. Byli to ale Řekové, kteří zavedli na ostrov vinařství již v osmém století před naším letopočtem. Kromě vína byly pro Sicílii vždy základními zemědělskými produkty olivový olej a obilí. 
 

Sicilské víno 
 
Zatímco ostrov byl až do 80. let 20. století známý především nadprodukcí fortifikovaného vína Marsala, Sicílie tuto image naštěstí zanechala. Změna si vyžádala spoustu času, ale díky vylepšeným vinařským technikám a skutečnosti, že mnoho vinařů začalo pracovat samostatně, přinesla obrovský nárůst kvality sicilského vína. 
 
Sicílii navíc vždy prospívalo mnoho hodin slunečního svitu, málo srážek a přítomnost aktivní sopky Etna. Vzniká tak vulkanická a tedy úrodná půda. Celkově vzato, sicilské víno je dnes svěží, moderní a nabízí hodnotu za peníze. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: Do roku 2026 nebo k okamžité konzumaci
Doporučená teplota podávání: 7- 10 °C
Doporučené servírování: Krůta, grilované ryby, saláty, těstoviny
Druh vína: Suché víno
Chuť: Lehké, svěží a elegantní
Obsah alkoholu: 12,5%
Odrůda: Grillo
Rok: 2023
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Sicílie
Země: Itálie
sada: /monbellezio-grecanico-biondi-krabice/
lahev: /monbellezio-grecanico-biondi/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: