Mastieri Duca Rosso Monferrato Rosso 2021 Piemont

349 Kč –25 %
Mastieri Duca Rosso Monferrato Rosso
349 Kč –25 % 259 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

VIVINO 4

Výrazná tmavě červená. Aromatický buket tmavého ovoce, nádech jemně opečeného dubu a vonných italských bylinek. Silné „Duca Rosso“ plné tmavých třešní, lesních plodů a špetky lanýžového koření à la Barolo. Robustní večerní víno s pikantním ovocným bohatstvím. Toto víno vděčí za svou přezdívku „Barolo Piccolo“ svému lanýžovo-krémovému charakteru Barolo. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrazná tmavě červená. Aromatický buket tmavého ovoce, nádech jemně opečeného dubu a vonných italských bylinek. Silné „Duca Rosso“ plné tmavých třešní, lesních plodů a špetky lanýžového koření à la Barolo. Robustní večerní víno s pikantním ovocným bohatstvím. Toto víno vděčí za svou přezdívku „Barolo Piccolo“ svému lanýžovo-krémovému charakteru Barolo. 49 % Dolcetto, 43 % Merlot, 8 % Barbera. Částečně zrálo 12 měsíců v dubových sudech. 14 % alk. Lahodné se smetanovým rizotem s houbami, plněnými ravioli s dýní, bohatými omáčkami a vyzrálým parmazánem. Výborné již nyní nebo až do roku 2028. 

Toto červené italské víno kombinuje šťavnaté třešně Barbera, zemité koření Barolo a sladkou ovocnost Amarone. To nejlepší ze tří světů v jednom víně! Piemont se nachází na severu Itálie. Nejznámější je tato oblast pro svá vína vznešené kvality, jako je Barolo a Barbaresco, která jsou celosvětově vysoce uznávaná. 

Víno Monferrato 
 
Na západě tvoří Alpy přirozenou hranici s Francií a na jihu jsou kopce Monferrato také přirozenou demarkací severní vinařské oblasti. V doslovném překladu znamená Piemont 'na úpatí hor'. Vinice se nacházejí na strmých a vysokých svazích, což umožňuje optimální růst hroznů jako Barbera, Dolcetto a Cabernet Sauvignon. Italským červeným vínům dodávají také svěží tóny, díky nimž jsou skvěle vyvážená. To platí i pro tento Mastieri Monferrato. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: Do roku 2028
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Houbové rissoto,dýně,vyzrálé sýry
Druh vína: Suché víno
Gilbert & Gaillard: 92
Chuť: Bohaté & Chutné
Obsah alkoholu: 14%
Odrůda: Barbera, Dolcetto, Merlot
Rok: 2021
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Piemont
Země: Itálie
Zrání: 12 měsíců v dubovém sudu
sada: /mastieri-duca-rosso-monferrato-rosso-krabice/
lahev: /mastieri-duca-rosso-monferrato-rosso/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: