Maremma Toscana Bianco PRIMA VIOLA 2021

420 Kč / ks
Skladem (2 ks)

"Prima Viola" od Podere La Pace je velmi povedenou kombinací Chardonnay a Viognier; zrálo částečně v betonových nádržích a částečně v dubových sudech. Uhrančivé bílé s velkou vyvážeností, ležérností a plnou a krásnou chutí na patře. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Prima Viola" od Podere La Pace je velmi povedenou kombinací Chardonnay a Viognier; zrálo částečně v betonových nádržích a částečně v dubových sudech. Uhrančivé bílé s velkou vyvážeností, ležérností a plnou a krásnou chutí na patře. 

 

Vinařství Podere La Pace

V roce 1934 se Gino Maggioni, dědeček Simona, usadil se svou rodinou na ligurském venkově nedaleko Imperie, kde založil koncept La Pace. Gino byl mezinárodně uznávaný architekt a designér ve 20. a 30. letech minulého století, a v té době vlastnil ateliér nábytku v Miláně. V roce 1936 Gino navrhl první logo La Pace, které se později stalo symbolem obnovy a tvorby. V roce 2007 objevují Silvano Maggioni a Marianita Valdinoci, Simonovi rodiče, pozemek, na kterém je postavena Podere La Pace. Třetí generace, Simone Maggioni, přenáší koncept La Pace do Toskánska a zakládá vinařství, čímž rozšiřuje tradici podnikání a výzkumu.

Vinice La Pace je objev i stvoření. Sedmi hektarový pozemek, na kterém leží, byl zakoupen v roce 2007 a nachází se na Colline Metallifere v Massa Marittima a před nádherným zálivem Follonica. Dary tohoto přírodního bohatství a historické i kulturní dědictví regionu inspirovaly k pěstování odrůd mezinárodního kalibru, které překračují hranice a konvence: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot, Chardonnay a Viognier. Vyrábí se pouze omezený počet lahví a všechna vína jsou certifikována jako ekologická.

 

Vinařství:La Pace, obsah cukru:g/l, Konzumace s :Drůbež,ryby,zelenina,Druh vína: Suché víno,Chuť:Plné a vyvážené,Obsah alkoholu:13%,Objem lahve: 0,75 l,Odrůda: Viognier Chardonnay,Rok:2021 ,Typ barvy: Bílé víno,Vinařská oblast: Toskánsko,Země:Itálie, alergeny: obsahuje siřičitany, skladujte při teplotě 9-11°C

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2025
Doporučená teplota podávání: 9-11 °C
Doporučené servírování: Drůbež,ryby,zelenina
Chuť: Plné a vyvážené
Objem lahve: 0,75l
Obsah alkoholu: 13%
Odrůda: Chardonnay, Viognier
Rok: 2021
Typ barvy: Bílé víno
Vinařská oblast: Toskánsko
Země: Itálie
sada: /maremma-toscana-bianco-prima-viola-krabice/
lahev: /maremma-toscana-bianco-prima-viola/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: