La Catedral Rioja Crianza 2020 Rioja

249 Kč –24 %
La Catedral Rioja Crianza
249 Kč –24 % 189 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Hrozny pro La Catedral Crianza většinou pocházejí z vinice v Rioja Alta a Baja. Průměrný věk révy vinné je kolem 18 let a hlavní půdní model je směs vápence a jílu nacházející se v  okolí Logroña. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrozny pro La Catedral Crianza většinou pocházejí z vinice v Rioja Alta a Baja. Průměrný věk révy vinné je kolem 18 let a hlavní půdní model je směs vápence a jílu nacházející se v  okolí Logroña. 

 

Zrání vína probíhá v dubových sudech o objemu 225 litrů,80% těchto sudů je vyrobeno z amerického dřeva, trvá 14-15 měsíců. Po plnění do lahví zůstává víno uskladněno ještě minimálně sedm měsíců. 

 Toto víno má sytě purpurově červenou barvu s aroma švestek. Na patře opět aroma švestek a různých vrstev kořenitosti. Sametová a dlouhá dochuť. 

 

Vinařství Olarra

Bodegas Olarra se nachází na okraji Logroña, v samém srdci oblasti Rioja. Od samého vzniku v roce 1973 se vyznačuje krásnými prostory a  dokonalým technickým zařízením pro vinifikaci. V listopadu 2013 získalo od IWSC ocenění Nejlepší španělský výrobce vína roku 2013! Vinařství je také známé jako katedrála Riojy, a to díky krásné, architektonicky dokonale navržené budově, která právem podtrhuje výjimečnou kvalitu jejich vín. Nejmodernější vinařské techniky kombinované s tradiční zručností, perfektní péčí a podmínkami pro pěstování hroznů, jsou základem receptu pro vznik nejlepších červených vín, pocházejících z toto vinařství.

Oblast Rioja

Výroba vína začala v oblasti Rioja dlouho před začátkem naší éry, neboť již staří Římané se věnovali pěstování vína v této oblasti. Ne nadarmo je Rioja nejslavnější vinařskou oblastí Španělska. V roce 1991 obdržela apelaci „Denomination of Origen Calificada“ (DOCa), která se vztahuje pouze na vína té nejvyšší kvality, která se dlouhodobě drží na špičkové úrovni. Každé vinařství používá vlastní jedinečnou směs hroznů, nicméně se většinou jedná o směs odrůd Tempranillo, Garnacha a Mazuelo.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: Do roku 2025 nebo k okamžité konzumaci
Druh vína: Suché víno
Obsah alkoholu: 13,5%
Odrůda: Tempranillo
Odrůda v detailu: Tempranillo (90%), Mazuelo (5%), Graciano (5%)
Rok: 2020
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Rioja
Země: Španělsko
sada: /la-catedral-rioja-crianza-krabice/
lahev: /la-catedral-rioja-crianza/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: