Jihoafrické víno

1 položek celkem

Cena

22142215
122142215
L’Ormarins Méthode Cap Classique Brut
3 900 Kč –43 %
2 214 Kč / kartón
2603K

jar

Jihoafrická vína

Jihoafrická republika je s vinařskou tradicí dlouhou přes tři století považována za jednu z nejstarších vinařských zemí v Novém světě. Nicméně jak mezinárodní průlom z nedávné doby, tak příběhy o Janu van Riebeeckovi a legendárním sladkém víně Constantia mají menší důležitost. Teprve od roku 1994, po zrušení apartheidu, je Jihoafrická republika skutečně brána jako vinařská země v úvahu. Jihoafrická republika je nádherná země a na africké standardy má pozoruhodně mírné podnebí. Hlavní vinařské oblasti se nacházejí v jihozápadní části země, v oblasti zvané The Cape v okolí Kapského Města. Zde jsou vinice ovívány chladnějším vzduchem od oceánu. Sezóna začíná v září a hrozny se sklízejí v únoru.

#rozdeleni-popisku#

Odrůdy

Zdaleka nejpěstovanější bílou odrůdou je Chenin Blanc. Jihoafričané ho nazývají "Kámen". Jedná se o univerzální odrůdu, která dává suchá i sladká vína s chutí po medu, vanilce a limetce. V The Cape se také daří Sauvignonu Blanc a Chardonnay.Jihoafrickou specialitou je Pinotage, což je kříženec Pinotu Noir a Cinsautu. Styl vína se pohybuje od ovocného až po silné. Také zde v menším množství nalezneme odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon a Pinot Noir. Syrah je nyní na vzestupu a obvykle se nazývá Shiraz.

Vinařské oblasti

The Cape je centrem jihoafrického vinařství a hlavní oblastí je Stellenbosch. Nachází se zde většina výrobců vína. První vinice zde byly vysazeny v roce 1679 Simonem van de Stel.Další důležitou vinařskou oblastí je Paarl, který se také nachází nedaleko od Kapského Města. Vzhledem k tomu, tato oblast není u pobřeží, je mnohem teplejší. V Paarlu se vyrábí mnoho druhů vín, kromě červeného a bílého i šumivé víno a portské. Vinařské farmy jsou zde postaveny v typickém kapsko-holandském stylu se štíty a doškovými střechami.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení