Jihoafrické víno

jar

Jihoafrická vína

Jihoafrická republika je s vinařskou tradicí dlouhou přes tři století považována za jednu z nejstarších vinařských zemí v Novém světě. Nicméně jak mezinárodní průlom z nedávné doby, tak příběhy o Janu van Riebeeckovi a legendárním sladkém víně Constantia mají menší důležitost. Teprve od roku 1994, po zrušení apartheidu, je Jihoafrická republika skutečně brána jako vinařská země v úvahu. Jihoafrická republika je nádherná země a na africké standardy má pozoruhodně mírné podnebí. Hlavní vinařské oblasti se nacházejí v jihozápadní části země, v oblasti zvané The Cape v okolí Kapského Města. Zde jsou vinice ovívány chladnějším vzduchem od oceánu. Sezóna začíná v září a hrozny se sklízejí v únoru.

#rozdeleni-popisku#

Odrůdy

Zdaleka nejpěstovanější bílou odrůdou je Chenin Blanc. Jihoafričané ho nazývají "Kámen". Jedná se o univerzální odrůdu, která dává suchá i sladká vína s chutí po medu, vanilce a limetce. V The Cape se také daří Sauvignonu Blanc a Chardonnay.Jihoafrickou specialitou je Pinotage, což je kříženec Pinotu Noir a Cinsautu. Styl vína se pohybuje od ovocného až po silné. Také zde v menším množství nalezneme odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon a Pinot Noir. Syrah je nyní na vzestupu a obvykle se nazývá Shiraz.

Vinařské oblasti

The Cape je centrem jihoafrického vinařství a hlavní oblastí je Stellenbosch. Nachází se zde většina výrobců vína. První vinice zde byly vysazeny v roce 1679 Simonem van de Stel.Další důležitou vinařskou oblastí je Paarl, který se také nachází nedaleko od Kapského Města. Vzhledem k tomu, tato oblast není u pobřeží, je mnohem teplejší. V Paarlu se vyrábí mnoho druhů vín, kromě červeného a bílého i šumivé víno a portské. Vinařské farmy jsou zde postaveny v typickém kapsko-holandském stylu se štíty a doškovými střechami.

4 položek celkem

Cena

10141494
110141494

Značky

Položek k zobrazení: 4
Skoonuitsig Prestige Sauvignon Blanc Western Cape
1 614 Kč –37 %
1 014 Kč / kartón
2718K
Revenant 'Wild Ferment' Syrah
1 854 Kč –32 %
Revenant 'Wild Ferment' Syrah
Skladem (1 kartón)
1 254 Kč / kartón
2657K
Revenant Sauvignon Blanc
Novinka
1 914 Kč –25 %
1 434 Kč / kartón
3063K
Revenant 'Wild Ferment' Chenin Blanc
1 914 Kč –21 %
1 494 Kč / kartón
2945K