Georges Clement Champagne 1er Cru Brut

1 300 Kč –13 %
Georges Clement Champagne 1er Cru Brut
1 300 Kč –13 % 1 129 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Vysoce kvalitní 1er Cru Champagne od známého Champagne house Georges Clement. Velmi rafinované šampaňské se zlatožlutými bublinkami. Vůně melounu, citrusových plodů a čerstvých hroznů a krásně vyážená pěna. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysoce kvalitní 1er Cru Champagne od známého Champagne house Georges Clement. Velmi rafinované šampaňské se zlatožlutými bublinkami. Vůně melounu, citrusových plodů a čerstvých hroznů a krásně vyážená pěna. Vyrobeno z Pinot Meunier (25 %), Pinot Noir (55 %) a Chardonnay (20 %). 

La Champagne je nejsevernější vinařská oblast Francie. Se svým chladným klimatem a křídovou půdou má ideální podmínky pro výrobu světově nejznámějšího šumivého vína le Champagne. Šampaňské je vzorem pro všechna šumivá vína. Termín šampaňské lze použít pouze v případě, že víno pochází z oblasti Champagne. 
 
Šampaňské spojuje vysokou kyselost s aromatickou sofistikovaností a komplexností. Pocházejí ze tří odrůd: Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Obvykle jsou smíšené, s výjimkou Côte des Blancs. V této oblasti se pro vína typu Blanc de Blancs používá pouze Chardonnay. 
 
Většina šampaňských jsou směsi různých tichých základních vín z různých ročníků. Výsledkem je, že rok co rok lze vyrábět rovnoměrnou kvalitu. Ročníky nebo Millésimés se vyrábí pouze z velmi dobrých sklizňových let. 

Georges Clement 
 
Rodinný dům Georges Clement se nachází ve vesnici Mareuil-sur-Aÿ v srdci Champagne a pěstuje tři slavné hrozny Champagne: Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Chardonnay dodává jemnost a svěžest, Pinot Noir strukturu a sílu a Pinot Meunier zejména kulatost a aroma červeného ovoce. Použití pesticidů ve vinici je minimální a s révou se zachází velmi opatrně. Sklizeň se provádí výhradně ručně, jak je předepsáno v celém regionu Champagne. Sklepy vinařství se nacházejí 20 metrů pod zemí v křídových útesech. To je ideální místo pro pomalé zrání lahví. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Doporučená teplota podávání: 6-8 °C
Doporučené servírování: Humr,sýry, foie gras
Druh vína: Šumivé
Chuť: Šumivé a svěží
Obsah alkoholu: 12%
Odrůda: Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier
Odrůda v detailu: Pinot Meunier (25 %), Pinot Noir (55 %), Chardonnay (20 %)
Typ barvy: Šumivé víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Champagne
Země: Francie
sada: /georges-clement-champagne-1er-cru-brut-krabice/
lahev: /georges-clement-champagne-1er-cru-brut/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: