Domaine Gérald Talmard Crémant de Bourgogne

499 Kč –6 %
Domaine Gérald Talmard Crémant de Bourgogne
499 Kč –6 % 469 Kč / ks
Skladem (3 ks)

Barva je vitální, šumivá, energická světle žlutá. Špičková barva! Jemný buket bohatý na minerály je plný mnoha nuancí jako jsou vyzrálé ovoce Chardonnay, pražené mandle, brioška a křupavá sušenka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ročník 2019 byl tak dobrý, že vzniklo i toto vynikající Crémant Millésimé: silné, pevně suché a čisté s dojmy mandlí, briošky a sušenek.

Barva je vitální, šumivá, energická světle žlutá. Špičková barva! Jemný buket bohatý na minerály je plný mnoha nuancí jako jsou vyzrálé ovoce Chardonnay, pražené mandle, brioška a křupavá sušenka. Silné, čisté a bohaté chuti s dlouhotrvající jemnou pěnou. Vynikající, velmi suché Crémant Millésimé, které není v žádném případě horší než skvělé šampaňské z Côte de Blancs. Zrálo 26 měsíců na lahvi.

Rodina Talmardů

Láska k vinařství se v rodině Talmardů předává po generace. Již v roce 1645 se rodina starala o vinice kolem obcí Uchizy a Chardonnay. Hrozny prodávali družstvům v oblasti Bourgogne až do roku 1975. Tehdy se bratři Philibert a Paul Talmardovi rozhodli hrozny sami vinifikovat a víno lahvovat pod svým jménem. Doména vlastní 28 hektarů vinic, rozdělených mezi Uchizy a Chardonnay. V Uchizy půda obsahuje hodně jílu, zatímco v Chardonnay více vápna.

Domaine Gérald Talmard

Hrozny jsou sbírány ručně a vinařství se snaží optimálně zachovat ovocný a květinový charakter hroznů Chardonnay. Chtějí přitom provádět co nejméně umělých zásahů: pracují pouze s vlastními kvasinkami a bez siřičitanů petrochemického původu. Toto Crémant de Bourgogne se vyrábí z hroznů z obou oblastí, představuje tedy oba terroiry. Doména je za své úsilí každoročně odměňována pozitivními recenzemi v mezinárodním tisku.

Crémant de Bourgogne

Rozdíly mezi slavným vínem Champagne a Crémant de Bourgogne nejsou příliš velké. Určitě chuťově mají oba sekty mnoho podobného Hrozny se vždy sklízejí ručně a jsou zpracovávány tradiční metodou. Šampaňské se tak smí nazývat pouze v případě, že pochází ze stejnojmenné oblasti. Pro Crémant de Bourgogne smějí vinaři pracovat pouze s hrozny z Burgundska, což znamená Chardonnay, Pinot Noir, Gamay a Aligoté.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2026
Doporučená teplota podávání: 8-10 °C
Doporučené servírování: Jako aperitiv, ústřice a čerstvý toast s tuňákem
Chuť: Intenzivní, bohaté a komplexní
Obsah alkoholu: 12,5%
Odrůda: Chardonnay
Rok: 2019
Typ barvy: Šumivé víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Burgundsko
Země: Francie
sada: /domaine-gerald-talmard-cremant-de-bourgogne-krabice/
lahev: /domaine-gerald-talmard-cremant-de-bourgogne/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: