Château Grand Tayac Margaux 2019 Bordeaux

Zlato
889 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Neprůhledná vitální tmavě červená. Ušlechtilý a slibný buket cassis, cedru a vanilky s dojmem růží a svěží lesní půdy. Stále sevřené, ale již svůdné v chuti plné šťavnatého černého rybízu a višní Margaux s cedrem a slano-sladkými, hedvábnými taniny na vysoké úrovni. Výkonné, vrstvené, živé a rafinované. Svůdná, bohatá Margaux ze skvělého roku. 12 měsíců zrání na barikovém dřevě. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Neprůhledná vitální tmavě červená. Ušlechtilý a slibný buket cassis, cedru a vanilky s dojmem růží a svěží lesní půdy. Stále sevřené, ale již svůdné v chuti plné šťavnatého černého rybízu a višní Margaux s cedrem a slano-sladkými, hedvábnými taniny na vysoké úrovni. Výkonné, vrstvené, živé a rafinované. Svůdná, bohatá Margaux ze skvělého roku. 12 měsíců zrání na barikovém dřevě. 70 % Cabernet Sauvignon, 27 % Merlot, 3 % Petit Verdot. 13 % alk. Lahodné s klasickou jehněčí kýtou s česnekem a rozmarýnem, zvěřinou a plněnými houbami. Pijte od roku 2024 až do roku 2040. 

Alain Roses už v mladém věku věděl, čím chce být: vinařem! Logický krok, protože v jeho rodině se toto povolání dědilo z otce na syna po generace a on prakticky vyrostl mezi vinohrady. V roce 1986 převzal rodinnou firmu a spolu s manželkou Corinne v roce 2004 společnost rozšířili. Dalších 5 hektarů bylo vysazeno ve městě Soussans v Margaux. Tyto vinice se skládají téměř výhradně ze starých rév vysazených již v roce 1962 a táhnou se přes oblázkové svahy v Tayac. Odrůdy vinné révy jako Merlot, Cabernet Sauvignon a Petit Verdot jsou vysazovány a pečlivě ošetřovány. Při sklizni se hrozny sbírají ručně, aby byla zaručena kvalita hroznů. 

Margaux víno na vysoké úrovni 
 
Označení AOC Margaux se nachází na levém břehu Garonny. Tato apelace se nachází na jihu Médocu a je nejznámější ze všech apelací. Zajímavé je, že Margaux se rozkládá v pěti obcích: Labarde, Arsac, Cantenac na jihu, Margaux ve středu a Soussans na severu. Margaux a Cantenac jsou nejdůležitější z pěti. V Margaux je vinařství (a pouze Premier Cru Classé z Margaux): Château Margaux. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2040
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Druh vína: Suché víno
Chuť: Bohaté & Chutné
Obsah alkoholu: 13%
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot
Rok: 2019
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Bordeaux
Země: Francie
Zlatá medaile: Concours de Bordeaux
Zrání: 12 měsíců
sada: /chateau-grand-tayac-margaux-krabice/
lahev: /chateau-grand-tayac-margaux/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: