Chateau Canet Minervois AC Blanc Vieilles Vignes Terra Vitis 2022 Pays d'Oc

Zlato
259 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Lesklé světle zelenožluté. Svěží vůně s exotickým žlutým ovocem, květy a liči. Šťavnatá chuť a bohaté ovoce se švestkou, bílou broskví, zelenými jablky a žlutým grapefruitem. Křupavé čerstvé s tělem a délkou. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lesklé světle zelenožluté. Svěží vůně s exotickým žlutým ovocem, květy a liči. Šťavnatá chuť a bohaté ovoce se švestkou, bílou broskví, zelenými jablky a žlutým grapefruitem. Křupavé čerstvé s tělem a délkou. 50 % Roussanne, 25 % Bourboulenc, 20 % Vermentino, 5 % Muscat. 13,5 % alk. Vynikající k pokrmům z telecího a kuřecího masa ve smetanové omáčce, tataráku z uzeného lososa a sushi. Užijte si nyní nebo až do roku 2025 

Původní vinařská usedlost z devatenáctého století Château Canet je uznávána jako jedno z předních vinařství v Minervois a nachází se v srdci Languedoc-Roussillon. Minervois je malá vinařská oblast, kde našly svůj domov mezinárodní i regionální hrozny. Château Canet vyrábí vína podle směrnic Terra Vitis®, což je metoda, která chrání životní prostředí a udržitelnost vinic a okolní zemědělské půdy. 

Minervois je označení, které produkuje především červená vína: 83 % červená, 14 % růžová a pouze 3 % bílá. V Château Canet je však jejich specialitou bílé Minervois. To je způsobeno jeho polohou v nejzápadnější části Minervois. Zde je klima ovlivňováno západním větrem přicházejícím z Atlantského oceánu namísto východního a velmi teplého „Marinu“, který vane zbytkem Minervois. Chladnější „Cers“ zajišťuje lepší kyselost v bílých hroznech Chateau Canet a to dodává francouzskému bílému vínu kromě jeho krásné kulaté struktury nádherně elegantní svěžest. 

Hroznové víno Roussanne je známé pro svou ovocnou a téměř kořenitou vůni. Hrozen je náročný na pěstování, protože je velmi náchylný na špatné počasí. Pokud se však úroda povede dobře, je to krásný hrozen, který se často používá ve směsích: známý zejména z Châteauneuf-du-Pape. Bourboulenc je méně známá odrůda a pěstuje se hlavně v Languedocu, Rhône a Châteauneuf-du-Pape, aby byla bílá vína o něco svěžejší. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2026
Druh vína: Suché víno
Obsah alkoholu: 13.5%
Odrůda: Bourboulenc, Vermentino, Muscat, Roussanne
Odrůda v detailu: Roussanne (50%), Bourboulenc (25%), Vermentino (20%), Muscat (5%).
Rok: 2022
Typ barvy: Bílé víno
Vinařská oblast: Pays d'Oc
Země: Francie
Zlatá medaile: Gilbert & Gaillard
sada: /chateau-canet-minervois-ac-blanc-vieilles-vignes-terra-vitis-krabice/
lahev: /chateau-canet-minervois-ac-blanc-vieilles-vignes-terra-vitis/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: