Casa Bardonecca Collezione Famiglia Verdeca 2021 Apulie

289 Kč –28 %
Casa Bardonecca Collezione Famiglia Verdeca IGT Puglia
289 Kč –28 % 209 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

V této Casa Bardonecca zajišťuje speciální hrozen Verdeca italskou hostinu ve skle. Vzácnou Verdecu najdete téměř výhradně v Puglii(Apulii) a dodává svěží tóny citrusů a broskví. Výsledkem je živá a vkusná letní kompozice. 

Speciální víno z hroznu Verdeca jiskří ve sklenici světle zeleno-žlutě. Poměrně neznámá a přesto výrazná jihoitalská odrůda révy vinné vás přivede do letních nálad díky svěžím citrusovým tónům a dojmům bílého ovoce. Je také svěží a ovocný v ústech, kde prochází bohatá a široká paleta chutí. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

V této Casa Bardonecca zajišťuje speciální hrozen Verdeca italskou hostinu ve skle. Vzácnou Verdecu najdete téměř výhradně v Puglii(Apulii) a dodává svěží tóny citrusů a broskví. Výsledkem je živá a vkusná letní kompozice. 

Speciální víno z Verdeca jiskří ve sklenici světle zeleno-žlutě. Poměrně neznámá a přesto výrazná jihoitalská odrůda révy vinné vás přivede do letních nálad díky svěžím citrusovým tónům a dojmům bílého ovoce. Je také svěží a ovocný v ústech, kde prochází bohatá a široká paleta chutí. 

Nemějte jim to za zlé: vinaři Casa Bardonecca si tento Verdeca původně vyrobili pro sebe. Ale vážně chutné bílé víno s osvěžujícími letními příchutěmi se ukázalo být mezi hosty velmi oblíbené. Vinařská oblast Puglia je světově proslulá svými silnými víny, vyrobenými převážně z domorodých hroznů, jako je Negroamaro a Primitivo. Díky vínu je Puglia také nazývána vycházející hvězdou na italské vinařské nebi. Výrazně k tomu přispívá klima. Protože slunce je sice neúprosně vysoko na obloze, ale větry od Jaderského moře na jedné straně a od Jónského moře na straně druhé poskytují potřebné ochlazení. Hrozny tak mají možnost dlouho zrát na vinné révě, která je zakořeněna v půdě železité hlíny, vápence a písku. Hrozný to miluji!  

Verdeca: jedinečný italský hrozen 
 
Tato odrůda asi není známa každému. A je to pochopitelné, protože Verdeca je vzácná a tedy poměrně neznámá odrůda, kterou lze nalézt téměř výhradně v Puglii. Zdejší klima je ideální pro hrozny, které dlouho dozrávají. Pro netrpělivé vinaře to může vést k vínům s velmi vysokou kyselinkou. Tato Casa Bardonecca dostala více než dost hodin slunečního svitu a odměňuje ji osvěžujícími citrusovými tóny a svěžím ananasem. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Doporučená teplota podávání: 8-10 °C
Doporučené servírování: Boloňské těstoviny
Druh vína: Suché víno
Chuť: Živé a svěží
Obsah alkoholu: 12,5%
Odrůda: Verdeca
Rok: 2021
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Apulie
Země: Itálie
sada: /casa-bardonecca-collezione-famiglia-verdeca-krabice/
lahev: /casa-bardonecca-collezione-famiglia-verdeca/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: