Carménere

 

carmenere

Carménère (Carmenère nebo Carmenere) je odrůda, která se původně pěstovala v oblasti Médocu v Bordeaux ve Francii, kde se používala k výrobě hluboce červených vín a občas ve směsích, stejným způsobem jako Petit Verdot.

Člen rodiny odrůdy Cabernet, název "Carménère" pochází z francouzského slova pro karmínovou barvu (carmin), a odkazuje na fantastickou karmínovou barvu podzimních listů před opadem. #rozdeleni-popisku# Odrůda je také známá jako Grande Vidure, historické synonymum z Bordeaux, ale současné předpisy Evropské unie zakazují dovoz chilských vín pod tímto názvem do Evropské unie. Carménère je, spolu s Cabernetem Sauvignon, Cabernetem Franc, Merlotem, Malbecem a Petit Verdotem, považován za jednu z původních šesti červených odrůd z Bordeaux. Nyní se jen zřídka pěstuje ve Francii, největší oblast na světě osázená touto odrůdou je v Chile, v Central Valley. V současnosti Chile produkuje drtivou většinu vín Carménère a jak chilský vinařský průmysl roste, provádí se více experimentů s potenciálem Carmenère pro využití do směsí, a to zejména s Cabernetem Sauvignon. Carménère se pěstuje také v Itálii ve východním Benátsku a oblasti Friuli-Venezia Giulia a v menším množství v Kalifornii a oblasti Walla Walla ve Washingtonu, USA.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení