Cabernet Franc

cabernet2

Cabernet Franc

Cabernet Franc je středně těžké červené víno, jehož původ leží pravděpodobně ve francouzské oblasti Baskicka. Víno získalo oblibu zejména díky své výrazné, lehce pepřové chuti. Kyselost vína je střední, navíc Cabernet Franc se dá kombinovat téměř s každým pokrmem. Nejlepší způsob, jak se naučit toto víno, je ochutnat ho z několika odlišných regionů. Chinon, Loire Valley, Francie.

#rozdeleni-popisku#

Francie je vůbec největším producentem odrůdy Cabernet Franc na světě. Často se Cabernet Franc používá jako jedna z odrůd do směsi vín. Naštěstí pro nás existuje i francouzská vinařská oblast, která se specializuje pouze na produkci vín se 100 % podílem této odrůdy. Oblast se nazývá „Údolí řeky Loiry“  V souvislosti s odrůdou Cabernet Franc se používají dvě označení, a sice Chinon a Bourgueil.

V Chinonu ucítíte praženou červenou papriku, malinovou omáčku, jalapeño, sladký malinový kompot. Kyselost je sice o něco vyšší, v chuti se objevují tóny višní, sušeného oregana sladkého pepře.

 

Itálie je druhý největší producent odrůdy Cabernet Franc na světě. Většina hroznů se sklízí v regionu Friuli-Venezia Giulia, ale nejznámější Cabernet Franc pochází z Toskánska. Kvalitní „super Toskánec“ chutná vyzrále a má bohaté aroma tmavých třešní, ostružin, kakaa, kousků černého pepře s dotekem kůže a vápenitého štěrku.  V chuti se objevují tóny skořice, švestek podpoření střední kyselostí i množstvím tříslovin. Běžně lze nalézt Cabernet Franc, který pochází z Itálie, ale zraje v dubových sudech z Francie.

Sierra Foothills, California, USA (teplé klima)

Cabernet Franc roste napříč celou Kalifornií, nicméně jen některá vína z něj lze zařadit mezi skutečné šampiony. Na úpatí hor Sierra Nevada vznikají opulentní a ovocná, velmi chutná vína. Cabernet Franc ze státu Kalifornie Vás omámí často odvážnou vůní, ve které jsou cítit maliny, sladké jahody, máta a pražené jalapeño. Na patře ucítíte odvážné tóny ovoce a dotek čokolády s pečeným kořením, což způsobuje zrání v dubových sudech.

Colchagua Valley, Chile (teplé klima)

Ačkoliv Chile disponuje relativně teplým a slunným podnebím, přesto je ovlivňováno Tichým oceánem a pohořím And. Celkové podnebí dodává odrůdě Cabernet Franc svěží kyselost a eleganci, vína jsou přitom dokonale vyzrálá.

6 položek celkem

Cena

18545280
118545280

Značky

Položek k zobrazení: 6
Château Lacoste Cuvée Louis d‘Or Côtes de Castillon BOX.
2 034 Kč –8 %
1 854 Kč / kartón
1076K
Château Le Mayne Puisseguin Saint Émilion
2 334 Kč –7 %
2 154 Kč / kartón
2937K
Château Tour de Bossuet Lalande de Pomerol AOP
3 750 Kč –32 %
2 514 Kč / kartón
2124K
Chateau la clide st emilion grand cru pakket
4 750 Kč –17 %
3 934 Kč / kartón
3038
La Rose Pauillac
5 460 Kč –3 %
5 280 Kč / kartón
2556K