Abruzzo

Krásná oblast Abruzzo je velmi bohatá na přírodní krásy (hory, pobřeží a národní parky). Vinice jsou zde položeny v nadmořské výšce až 500 metrů. Hrozny proto dozrávají pomalu a rozvíjejí se do nádherné vůně s exkluzivními kyselinami. Nejlepší oblast pro pěstování vína se nachází v okolí města Pescara. Mezi nejznámější vína patří Trebbiano d'Abruzzo a Montepulciano d'Abruzzo.


Odrůda Trebbiano d'Abruzzo

Víno se jménem Trebbiano d'Abruzzo DOC je bílé víno vyrobené z hroznů Trebbiano d'Abruzzo. Je to místní verze Trebbiana, které je nejběžnější odrůdou pěstovanou v Itálii a je také známé pod jménem Ugni Blanc. Je to velmi plodná odrůda, hrozny neutrální světlé barvy nabízejí pestrou paletu citrusových tónů. Vína vyrobená z těchto hroznů jsou velmi přístupná, mladá a svěží, což je dáno krátkou dobou zrání hroznů. Svěží chuť nejlépe vynikne, když je víno konzumováno mladé.

Odrůda Montepulciano d'Abruzzo

Montepulciano d'Abruzzo je jedno z nejlepších italských červených vín. Toto víno se vyznačuje zaobleným a hladkým charakteru a bujnou ovocností. Víno je vyrobeno z původní odrůdy Montepulciano (nezaměňovat s toskánským městem Montepulciano). Lze přimíchat 10% odrůdy Sangiovese.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení