Abruzzo

1 položek celkem

Cena

14941495
114941495
Damasco Pecorino Terre di Chieti
1 794 Kč –16 %
1 494 Kč / kartón
3007K

Krásná oblast Abruzzo je velmi bohatá na přírodní krásy (hory, pobřeží a národní parky). Vinice jsou zde položeny v nadmořské výšce až 500 metrů. Hrozny proto dozrávají pomalu a rozvíjejí se do nádherné vůně s exkluzivními kyselinami. Nejlepší oblast pro pěstování vína se nachází v okolí města Pescara. Mezi nejznámější vína patří Trebbiano d'Abruzzo a Montepulciano d'Abruzzo.


Odrůda Trebbiano d'Abruzzo

Víno se jménem Trebbiano d'Abruzzo DOC je bílé víno vyrobené z hroznů Trebbiano d'Abruzzo. Je to místní verze Trebbiana, které je nejběžnější odrůdou pěstovanou v Itálii a je také známé pod jménem Ugni Blanc. Je to velmi plodná odrůda, hrozny neutrální světlé barvy nabízejí pestrou paletu citrusových tónů. Vína vyrobená z těchto hroznů jsou velmi přístupná, mladá a svěží, což je dáno krátkou dobou zrání hroznů. Svěží chuť nejlépe vynikne, když je víno konzumováno mladé.

Odrůda Montepulciano d'Abruzzo

Montepulciano d'Abruzzo je jedno z nejlepších italských červených vín. Toto víno se vyznačuje zaobleným a hladkým charakteru a bujnou ovocností. Víno je vyrobeno z původní odrůdy Montepulciano (nezaměňovat s toskánským městem Montepulciano). Lze přimíchat 10% odrůdy Sangiovese.