0 Kč

2011

Wiston Estate Brut Rosé South Downs

Číslo produktu: 897
Hodnocení:
1 2 3 4 5
897L_LEF_5165.jpg
 • South Downs, Anglie
dříve 1 999 Kč
1 599 Kč
Sleva 20%
dříve 1 999 Kč
1 629 Kč
Sleva 19%
6
Doprava zdarma na vše
1 2 4 6
8 10 12 14

Skladem


Rozklad ceny
6 x 1 473 Kč
Doprava zdarma na vše
1 2 4 6
8 10 12 14

Celková cena

Popis vína

 • Doporučené servírování Těstoviny, Grilované pokrmy, Jako aperitiv
 • Obsah alkoholu 12%
 • Archivace Do roku 2025
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 6-8 °C
 • Ročník 2011
 • Země původu Anglie
 • Vinařská oblast South Downs
 • Chuť Barevné, mírne ovocné
 • Druh vína Šumivé víno

2011

Wiston Estate Brut Rosé South Downs

Lahodné šumivé růžové, které je překvapivě silné a bohaté chuti. Temperamentní energická a ovocná chuť s křupavým sladkým lesním ovocem a přilnavostí. Speciální!

Jasná, světlá lososově růžová barva s intenzivní ale jemnou pěnou. Osvěžující, svěží vůně zralých bobulí Pinotu Noir, briošky a kouřového toastu. Pevné, křupavě suché a perfektně vyvážené s pulzující svěží kyselinkou.

Wiston Estate

Velkolepý Wiston Estate je velký statek se zámkem a 2400 ha půdy, z čehož pouze 6,5 ha se používá od roku 2006 pro vinici. Vinice se nachází na vápnité křídové půdě v Jižním Downsu (South Downs), která je velmi podobná půdě z oblasti Côte de Blancs. Na vinici se pěstují tradiční odrůdy šampaňského, Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier.

Wiston Estate je již od roku 1743 v majetku rodiny Goringů. Harry a Pipa Goring jsou současní vlastníci a jejich syn Richard je správcem majetku s pomocí jeho ženy Kirsty.

Úspěch anglického „šampaňského“

Oficiální název je „jakostní šumivé víno“, ale všichni ho tajně nazývají „anglické šampaňské“. A to je to tak správně, protože nejlepší vína pocházejí z jižních hrabství, kde jsou půdní a klimatické podmínky velmi podobné oblasti Champagne. Zejména v Sussexu a Jižním Downsu jsou podobnosti velmi zřetelné díky mořským vápencovým vrstvám, které jsou stejné jako v oblastech, odkud pocházejí známá jména jako jsou Bollinger a Dom Perignon.

Komerční vinařství se v Anglii datuje od 50. let minulého století, ačkoli se zde jistě vinice nacházely i v dřívějších dobách. Celkem je zde nyní 434 vinic pokrývajících plochu 1500 hektarů. Asi do roku 2000 se, zejména v Anglii, používaly hybridní odrůdy jako jsou Seyval Blanc a starší němečtí kříženci jako jsou Bacchus a Ortega. Pro tichá vína jsou tyto odrůdy stále velmi úspěšné. Pro šumivá vína se dnes používají tradiční odrůdy pro šampaňské, Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Meunier. Sklizeň z roku 2003 zaznamenala takový úspěch, že došlo k velkému nárustu jak počtu společností tak množství pěstování těchto odrůd. Zvláště bohatí podnikatelé zakládali nové podniky, jako například holandský podnikatel Eric Heerema, který převzal v roce 2006 v té době již známé vinařství Nyetimber. 60% produkce v Anglii a Walesu je nyní šumivé víno!

Většina anglických šumivých vín je příjemně suchých a živých. Charakterizuje je vysoká kyselost a bohužel i častý nedostatek komplexnosti. Ten je způsoben tím, že mnozí výrobci si nemohou dovolit nechat víno zrát „sur lattes“, tzn. na vlastních kvasinkách. Tento postup totiž vyžaduje značné investice.

Proč nakupovat u nás

Doprava zdarma

Doprava ZDARMA na všechny objednávky – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!