Weingut Buchin Baden QW Gutedel Trocken 2021 Bádensko

369 Kč –19 %
Weingut Büchin Baden QW Gutedel Trocken
369 Kč –19 % 299 Kč / ks
Skladem (3 ks)

Lahodný čerstvý a ovocný Gutedel z Weinhaus Buchin. Slámově žlutá barva se zelenými odstíny. V chuti hodně svěžesti a ovoce s tóny citrusů a minerálů. Příjemně svěží a šťavnaté s mírnou kyselinkou. Dlouhý závěr je elegantní a decentní. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lahodný čerstvý a ovocný Gutedel z Weinhaus Buchin. Slámově žlutá barva se zelenými odstíny. V chuti hodně svěžesti a ovoce s tóny citrusů a minerálů. Příjemně svěží a šťavnaté s mírnou kyselinkou. Dlouhý závěr je elegantní a decentní. 

V Markgräflerland na jihu Badenu v Německu je osázeno nejméně 1100 hektarů Gutedel. Spolu se sousedním Alsaskem a Švýcarskem je také známý jako „gutedelský trojúhelník“. Atraktivitou vín je jejich neutrální chuťový charakter. Díky tomu se terroir, půda, mikroklima a poloha vinice nezaměnitelně promítnou do každého vína. Většina Gutedel je vinifikována jako lehké, šťavnaté pitelné víno. Stále více však přibývá suchého Prädikatswein, který díky jablečno-mléčné fermentaci získává velmi jemnou chuť. 

Weinhaus Buchin 
 
Weinhaus Büchin je mladá společnost založená v roce 2007 Markusem Büchinem a jeho strýcem Manfredem Büchinem. Markus odmala věděl, že chce být vinařem, a to hlavně díky jeho dědovi. Jednoho dne řekl Markusovi: „Pokud chceš být hodinu šťastný, opij se. Pokud chceš být šťastný jeden den, musíš se oženit. Chceš-li být šťastný do konce života, staň se vinařem“ (mimochodem je také ženatý). 
 
Markus a Manfred Büchinovi začali s pozemkem o rozloze přibližně 2,5 ha. Společnost neustále roste a dnes má již 12,5 hektarů kolem vinařské oblasti Markgraeflerland. Ekologická vinifikace je ve Weinhaus Büchin prvořadá. Pokud je to možné, vyhýbáme se pesticidům a přísadám a hrozny se sbírají ručně. Weinhaus Büchin znovu a znovu dokazuje, že vyrábí fantastická vína, po kterých budete chtít víc! 
 

Vinařská oblast Baden 
 
Baden je třetí největší vinařská oblast v Německu. Ne méně než 16 000 hektarů vinařské oblasti se táhne od severu k jihu a je rozděleno do 9 okresů (Bereiche). Tato oblast je velmi rozmanitá z hlediska krajiny a klimatu. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2024
Doporučená teplota podávání: 9-11 °C
Doporučené servírování: Těstoviny, chřest,sýry
Druh vína: Suché víno
Chuť: Živé a svěží
Obsah alkoholu: 11%
Odrůda: Gutedel
Rok: 2021
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Šroubovací
Vinařská oblast: Badensko
Země: Německo
sada: /weingut-buchin-baden-qw-gutedel-trocken-krabice/
lahev: /weingut-buchin-baden-qw-gutedel-trocken/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: