Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Waldschütz Grüner Veltliner Classic Kamptal

Popis vína

 • Doporučené servírování Jako aperitiv, saláty, ryby, sýry
 • Doporučená teplota podávání 10 - 12 °C
 • Odrůda Grüner Veltliner (100%)
 • Obsah alkoholu 12%
 • Archivace Do roku 2021 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Šroubovací
 • Ročník 2018
 • Země původu Rakousko
 • Vinařská oblast Wagram
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Zakulacené & Ovocné
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2018

Waldschütz Grüner Veltliner Classic Kamptal

Lahodné rakouské bílé víno s krásnou, jasně žlutou barvou a zelenými odstíny. V chuti mnoho svěžesti a minerálních tónů, ale i citrusů a bylin. Víno je pěkně vyvážené a má dlouhý svěží závěr s lehkou minerálností. Vyrobeno ze 100 % Veltlínského zeleného v jedné z nejprestižnějších vinařských oblastí Rakouska, regionu Kamptal.

 

Weinhof Waldschütz

 

Weinhof Waldschütz je krásné vinařství, pro které jsou velmi důležité rodinné tradice a zkušenosti. Od roku 1992 vytvářejí Anton a Elfriede Waldschütz s láskou, oddaností a širokým úsměvem skvělá rakouská kvalitní vína. Tím, že věnují velkou pozornost přírodě, životnímu prostředí a ruční sklizni, vědí, jak změnit každý hrozen na víno, které samo sebe překonává v chuti a osobnosti. Vinice jsou umístěny na nejslunnějších svazích ve známých a prestižních vinařských oblastech Kamptal a Wagram. Stručně řečeno, mají všechny ingredience, aby vytvářeli krásná a typická, rakouská vína.

 

Veltlínské zelené

 

Veltlínské zelené je rakouská odrůda. V Rakousku existují čtyři hlavní oblasti pro jeho pěstování: Weinviertel, severozápadně od Vídně a tři údolí podél řeky Dunaje: Wachau, Kamptal a Kremstal. Weinviertel produkuje vína velmi různé kvality, od absolutní špičky po jednoduchá vína pro každý den. Půdy jsou zde velmi různorodé a vinice se nacházejí jak na kopcovitých, tak na rovinatých terénech. Vzhledem k obzvláště vysokých výnosům na hektar, asi 100 hektolitrů, dává Grüner (jak to je často nazýván v Rakousku) jednoduché, svěží víno. Pokud se výnosy sníží, vznikají bohatší, plná vína, ve kterých vystoupí do popředí slavná peprná vůně a chuť. Situace je naprosto odlišná ve vinařských oblastech podél Dunaje: tamní svahy mohou být někdy docela strmé. Vína zde často určuje mineralita půdy, někdy vulkanický pískovec, často sprašové půdy.

 

Chřest a víno

 

Chřest je jeden z mála (ne-li jediný) druhů zeleniny, který poutá zájem gurmetů najít k němu odpovídající víno. Pokud je nám známo, existuje několik dalších situací, kdy se hledá správná kombinace mezi, například, kapustou a vínem. Hledali jsme proto v našem sortimentu to nejlepší víno k chřestu. Není pochyb o tom, že je právě Waldschütz Grüner 

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!