Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Vitese Syrah Sicilia DOC (Organic)

Popis vína

 • Doporučené servírování Žebra, kachna, grilované pokrmy, kari
 • Obsah alkoholu 14%
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 18 °C
 • Ročník 2019
 • Vinařská oblast Sicílie
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Jemné & Měkké
 • Bio víno Ano
 • Země původu Itálie
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Vitese Syrah Sicilia DOC (Organic)

S tímto ekologickým Syrahem je největší sicilské vinařské družstvo připraveno na budoucnost. Čistě přírodní a velmi chutné. Upřímné překvapení ze Sicílie: ovocné a robustní. Vyrobeno z nejlepších ručně sklizených hroznů. Perfektní Syrah pro každou příležitost!

 

Barva je rubínově červená s krásnými fialovými odstíny, které ukazují sílu tohoto Syrahu. Víno velkoryse voní divokými červenými plody, kořením a charakteristickými fialkami. Robustní na patře, s příchutí ostružin, černého rybízu a nádechem tabáku. Svěží a intenzivní s měkkými taniny a závěrem, která nekončí. Perfektní před, během i po večeři. Kdykoliv!

 

Družstvo Colomba Bianca

 

Lahodné, svěží a autentické. Sicilské vinařské družstvo Colomba Bianca zajišťuje, že přidružení vinaři dostanou za svou práci spravedlivou cenu a zároveň se spojením všech sil daří udržet příjemně nízkou tržní cenu. Nebo, jak Leonardo Taschetta, prezident Colomba Bianca, říká: „Naše družstvo chápe hodnotu vlastního území a lidských vztahů. Colomba Bianca vypráví prostřednictvím našich vín příběh země a lidí, kteří jsou součástí spolupráce.“ Tato spolupráce, která začala v roce 1970, nyní zahrnuje okolo 2 480 partnerů a rozkládá se na více než 7 500 hektarech vinic mezi provinciemi Trapani, Palermo, Agrigento, Caltanissetta a Ragusa. Více než dvacet procent vín je ekologických a veganských, vyráběných pod vedením týmu vášnivých mladých enologů. Společně s pěstiteli hroznů zajišťují, aby každé víno odráželo region. Každé má svůj vlastní charakter a vlastnosti hroznů, a všechna vína jsou překvapivě chutná.

 

Revoluce vína na Sicílii

 

Na italském ostrově Sicílie probíhá revoluce vína již asi 25 let. Do té doby to byl poněkud zapomenutý vinný ostrov, kde vinaři nadále vyráběli fortifikované víno Marsala. V 70. letech se situace pod vedením mladých a vášnivých enologů změnila. Výroba vína byla modernizována a vinaři začali rozsáhle experimentovat s místními odrůdami, jako jsou Nero d'Avola, Frappato a bílá Inzolia, ale také s mezinárodními druhy jako je Syrah. Tato odrůda se na italském ostrově pěstuje již několik let a cítí se tam jako doma. Tento obrat, ke kterému také přispěla Colomba Bianca, přináší ovoce. Sicílie je opět jedním z největších producentů vína v Itálii. A Marsala? Vrací se také na vinnou scénu, a to díky vášnivým vinařům.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!