Vignoble Angst Chablis 2020 Burgundsko

579 Kč / ks
Skladom (>5 ks)

Obzvláště elegantní Chablis, oblečený do krásných zlatožlutých šatů se zelenými odlesky.Lehce exotické vůně žluté švestky, grapefruitu a nádech zralého ananasu. Samozřejmě doplněné o ten typický slaný a minerální nádech. Nádherně bohaté a plné v ústech.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obzvláště elegantní Chablis, oblečený do krásných zlatožlutých šatů se zelenými odlesky.Lehce exotické vůně žluté švestky, grapefruitu a nádech zralého ananasu. Samozřejmě doplněné o ten typický slaný a minerální nádech. Nádherně bohaté a plné v ústech.  

Vignoble Angst, vinařství Antoina a Céline Angstových, se nemůže pochlubit dlouhou historií. Ve skutečnosti se nyní píší první stránky této historie. Antoine si totiž po dlouhém studiu směl říkat vinařský technik sotva dvacet let. Svou profesi vykonával v Chablis, právě o víně Valhalla ve Francii. Od roku 2009 je Antoine také vinařem a je známý svými burgundskými víny. Postupně se mu daří spolu se svou ženou Céline rozšiřovat svou doménu. Od roku 2013 manželé například vlastní vinařskou farmu v srdci Chablis. Céline, která byla v té době asistentkou lékárníka, se nakazila od svého manžela a nyní je kvalifikovanou enologkou. Vinice Vignoble Angst se nyní rozprostírají na různých vinicích v Chablis a Grand Auxerrois. Vinařství se nachází téměř pod opatstvím Pontigny, velkého bývalého cisterciáckého opatství ze středověku, které je stále nedotčené. Historie opatství je úzce spjata s historií zdejšího vína. Byli to cisterciáčtí mniši, kteří zde ve 12. století vysadili vinnou révu a položili tak základ fantastickým bílým vínům z Chablis. Obraz opatství proto zdobí zadní etiketu tohoto krásného vína. 

Chablis: klasika Chardonnay 
 
Chablis se vyrábí z hroznů Chardonnay. Typické vůně tropického ovoce vznikají pod bujným sluncem a často po zrání v dubových sudech. Přesto se hrozny cítí jako doma i v chladnějším Chablis. Tropické ovoce se zde doplňuje se svěží kyselinkou a to díky prastaré kimméridgienské půdě se silnou vrstvou vápence tvořenou fosiliemi měkkýšů. A to dává vínu strukturu, třídu a komplexnost. Pokud mráz trvá příliš dlouho a hrozí zničení úrody,řešení nabízejí takzvané chaufferettes. To jsou topidla, kterými vinaři chrání hrozny i při nečekaných nočních mrazech na jaře. Účinná zbraň proti extrémním mrazům, o které vinaři tak úplně nestojí, ale vytváří fantastické fotografie. A nezřídka jsou tyto chaufferettes spásnými anděly sklizně a tím i lahodných bílých vín z Chablis. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2025
Doporučená teplota podávání: 10-12°C
Doporučené servírování: Sushi, Kuře, Asijská kuchyně
Druh vína: Suché víno
Chuť: Svěží & Ovocné
Obsah alkoholu: 13%
Rok: 2020
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Burgundsko
Země: Francie
sada: /vignoble-angst-chablis-krabice/
lahev: /vignoble-angst-chablis/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: