Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
1 zlatá medaile
Vignerons de Belair Eté Indien AOP Brouilly
Vignerons de Belair Eté Indien AOP Brouilly

Popis vína

 • Zlatá medaile medaille dór
 • Doporučené servírování Bílé maso, Sýry s modrou plísní, Zelenina
 • Odrůda Gamay (100%)
 • Chuť Zakulacené & Ovocné
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno
 • Vinařská oblast Beaujolais
 • Země původu Francie
 • Ročník 2014
 • Uzávěr Korek
 • Archivace Do roku 2019
 • Obsah alkoholu 13%
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C

Mohlo by Vás také zajímat

2014

Vignerons de Belair Eté Indien AOP Brouilly

Víno získalo zlatou medaili v Paříži!

Tmavě purpurová barva s černým jádrem. Voňavé, komplexní aroma s koncentrovaným čistým zralým ovocem (černý rybíz, třešně, ostružiny a maliny). Šťavnatá a plná chuť s lahodně sladkým zralým ovocem a nádechem zemitosti. Bohaté špičkové Brouilly s výrazným ovocem odrůdy Gamay. Plně vyzrálé, šťavnaté a velmi lákavé. Potěšení v každém doušku.

Vignerons de Belair

Společnost Vignerons de Belair existuje již od roku 1929. Sdružuje 250 vinařů, kteří vlastní celkem 700 hektarů vinic v deseti apelacích Cru. Brouilly z ročníku 2014 dostalo krásné jméno Eté Indien, protože intenzivní ovocná bohatost jeho chuti se vykrystalizovala teprve v posledních týdnech "babího léta" v roce 2014. Fantastické víno, které pochází z více než 50letých vinic.

AOP Brouilly

Vinice Brouilly se rozkládají na ploše 1300 ha a je to největší Cru Beaujolais. Jméno Brouilly pochází od poručíka římské armády, Bruliuse, který se zde usadil. Názvem Brouilly byl pojmenován kopec, který dominuje krajině z výšky 485 metrů. Ve 4. - 5. století byli na jeho úpatí vysázeny malé vinice. Půda je směsí žuly a naplavené zeminy. Směs čtyř různých půdních typů dává vínu specifické vlastnosti. Brouilly má hlubokou rubínovou barvu a spíše ovocné než květinové aroma, které připomíná červené bobule a švestky s občasným minerálním tónem.

Brouilly pokrývá asi 20% plochy apelací, které produkují vína Crus. Ta se vyrábějí v šesti obcích: Cercié, Saint-Lager, Charentay, Odenas, Saint-Etienne-la-Varenne a Quincié. Narůžovělá půda kolem Saint-Etienne-la-Varenne, Odenas a Quincié má nižší kyselost, zatímco vápencové půdy z naplavenin okolo Charentay obsahují jíl a vápencové krystaly.

Oblast Beaujolais

Příjemná vína Beaujolais se vyrábějí z ručně sbíraných hroznů, zcela kvašením v sudu s využitím technik, které jsou specifické pro tuto oblast.

Ačkoliv se v Beaujolais vyrábějí také bílá a růžová vína, oblast je známá především univerzálními červenými víny. Přesto že jsou lehčí než mnoho jiných vín, mají výraznou chuť, i když jsou mírně vychlazená. Díky tomu se kromě chladných zimních měsíců také výborně hodí pro letní popíjení.

V Beaujolais nalezneme 12 různých apelací, z nichž deset jsou známé jako apelace Cru. Představují absolutně nejlepší a nejrenomovanější vína, z nichž každé má svoji vlastní identitu díky svému „terroiru“. Pro nováčka z řad milovníků vína jsou dobrou volbou lehčí Crus jako jsou Chiroubles a Fleurie, zatímco Cru s výraznějším „tělem“ jako např. Chénas a Moulin-à-Vent plně ocení někdo s trochou více znalostí.

Oficiálním datem prodeje Crus Beaujolais je 15. březen. Zhruba až do jara trvá, než se ve víně projeví ty správné chutě a vůně. Vinaři většinou nechávají víno odpočívat až do března nebo dubna a poté je lahvováno. Po lahvování ještě Beaujolais potřebuje zhruba dva roky, než se plně projeví jeho celý potenciál.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!