Vento Caldo Syrah 2021 Sicílie

319 Kč –16 %
Vento Caldo Syrah
319 Kč –16 % 269 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Giganticky silný Syrah plný temného ovoce. „Vento Caldo“ je teplý jižní vítr na Sicílii, který způsobuje, že hrozny vyschnou a jsou dvakrát koncentrovanější. 98 bodů od Luca Maroniho!

 

Barva je pevná fialová, červenočerná s neprůhledným jádrem. Bohatá a komplexní vůně s tmavým třešňovým ovocem, borůvkami, fialkami a pepřem. Ústa plnící, široká a silná chuť s obrovským bohatstvím tmavého lesního ovoce a třešňového likéru. Mastná textura s příjemnou svěžestí a enormní délkou.

 

Vento Caldo Syrah ze Sicílie zaujme svou silou a obrovským bohatstvím ovoce. Hrozny tohoto červeného sicilského vína byly vysušeny 15 až 20 dní před sklizní. To zajišťuje „vento caldo“, teplý vítr, díky kterému jsou hrozny dvakrát tak koncentrované!

 

Sicílie

 

Sicílie je jednou z největších vinařských oblastí Itálie s více než 200 000 ha vinic. I navzdory takové rozloze není většina příjmů z lahvového vína, ale z výroby průmyslového alkoholu nebo koncentrátů. Sicilská vína jsou proto nyní chráněna a musí splňovat přísné požadavky. To znamená, že víno může být zpracováno pouze tradičním způsobem. Půda kolem Etny je sopečného původu a velmi úrodná. Na zbytku ostrova se skládá z hlíny smíšené s vápnem a vápencem, a hroznům se zde velmi dobře daří i díky nádhernému středomořskému klimatu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Druh vína: Suché víno
Chuť: Robustní & Silné
Luca Maroni: 98
Obsah alkoholu: 14%
Odrůda: Syrah
Rok: 2021
Typ barvy: Červené víno
Vinařská oblast: Sicílie
Země: Itálie
sada: /vento-caldo-syrah-krabice/
lahev: /vento-caldo-syrah/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: