Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Valpolicella Superiore Dal Forno Romano
Valpolicella Superiore Dal Forno Romano

Popis vína

  • Doporučené servírování Pokrmy z masa
  • Uzávěr Korek
  • Ročník 2008
  • Zrání 36 měsíců v dubovém sudu
  • Země původu Itálie
  • Vinařská oblast Benátsko
  • Typ vína Suché víno
  • Odrůda Corvina a Corvina grossa (70%), Rondinella (20%), Croatina (5%), Oseleta (5%)
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2008

Valpolicella Superiore Dal Forno Romano

V roce 2010 bylo počasí pro úrodu neúprosné. Díky nízkým teplotám a dešti bylo předem jasné, že úroda nebude nikterak valná. Romano však přijal tuto skutečnost jako výzvu. Vytvořil elegantní a dokonale tónované víno s intenzivní vůní, plno tělnatou strukturou a úžasnou vyvážeností. Jemně nahořklá, třešňová dochuť. To je Valpolicella, v které ucítíte náznak borůvek, ostružin, třešní, tabáku a čokolády. Třísloviny, které udávají celkovou strukturu, jsou v dokonalé symbióze se sametovou vůní sladkého koření a džemu. Celá tato dokonalá chuť ohromí vaše smysly a je výborným společníkem v kombinaci s téměř všemi druhy masa. Toto vína má v podstatě stejné složení hroznů jako Amarone, a stejně tak jsou hrozny před lisováním sušeny. Výsledkem je sice víno, které je mu velice podobné, ale je k dostání za zlomek ceny!

 

Romano Dal Forno je nazýváno „il Re della Valpolicella“ (král Valpolicelly) a je také jedním z králů Amarone, skvělého italského vína. Toto rodinné vinařství se nachází v údolí Val d'Illasi, kde rodina Dal Forno hospodaří na 12,5 hektarech vinic již po čtyři generace. Děda Luigi Dal Forno byl velmi známý kvalitou svých vín. Romano pracoval na vinici od dětství a ve svých 22 letech se seznámil s Giuseppem Quintarellim. Ten nasměroval jeho životní dráhu a filozofii, vyrábět ta nejkvalitnější vína. Od roku 1983 pracoval Romano samostatně. Převzal rodinné hospodářství a v roce 1990 postavil nové vinařství a vybavil jej nejmodernějšími technologiemi. Vinice se nacházejí mimo oblast Valpolicella Classico.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!