Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Vallaresso Toscana IGT Rosso

Popis vína

 • Doporučené servírování Předkrmy, mleté vepřové maso, Boloňské těstoviny, pizza, grilované červené maso, jehněčí, vyzrálé sýry
 • Odrůda Merlot, Sangiovese, Syrah
 • Obsah alkoholu 13.5%
 • Archivace Do roku 2023
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2017
 • Vinařská oblast Toskánsko
 • Typ vína Suché víno
 • Země původu Itálie
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2017

Vallaresso Toscana IGT Rosso

Silné, nekonvenční červené z Toskánska, vytvořené z myšlenky, že chutné víno nevyžaduje byrokracii. A máme zde Super Toskánce. Silné, ale sametové, plné zralého ovoce a sladkého koření. Víno, které se nezabývá přísnými předpisy týkajícími se výroby vína a dělá jednoduše to, co by mělo dělat: nechá nás vychutnat si to nejlepší, co Toskánsko nabízí. Skvělé víno!

 

Pokud Sangiovese hraje hlavní roli za pomoci původně francouzského Merlotu a Syrahu, je vám to jasné: máte co do činění se skutečným Super Toskáncem. Tato červená bomba z Vallaresso je právě takové víno. Krásná, rubínově červená barva s hustým nosem šťavnatých třešní a červených bobulí, doplněných středomořským kořením. V ústech ještě příjemnější, pokud je to vůbec možné! Překypující černý rybíz, náznaky čokolády a karamelu jsou třešničkou na dortu. Plné a silné víno s přátelskou dispozicí. Bohaté na ovoce a hloubku. Takhle to máme rádi.

 

Super Toskánci

 

To se musí stát zrovna vám. Když konečně skončíte v lahvi plné zralých plodů a chutných bylin, nesmíte nosit certifikát kvality od Chianti. A to jen proto, že váš výrobce smíchal se Sangiovese hrst Merlotu a Syrahu. To je podle vinařských pravidel, která se vztahují na DOC Chianti, jako rouhání v kostele. Tato pravidla předepisují, že lahev Chianti musí sestávat z 80% Sangiovese, doplněného odrůdami bílých hroznů z oblasti. Výsledkem jsou výsledky různé kvality. Někteří tvrdohlaví vinaři však nechali dovézt z Francie Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. Odrůdy, kterým toskánský terroir doslova lichotí. Zejména pokud jim nebylo dovoleno zrát na francouzském dubu jako obvykle, ale ve slovanských dřevěných sudech. Víno, které bylo v rozporu s předpisy, živě vytrysklo z barelu. Svalovec plný ovoce. Komplexní a hedvábně hladký. Zrodil se Super Toskánec!

 

Toscana Rosso

 

V oblasti Toscana Rosso jsou předpisy velmi rozmanité. Ačkoli jsou předpisy DOC a DOCG velmi přísné, pravidla IGT nabízejí mnoho volného prostoru. Na jedné straně to dává vinařům možnost koncese kvality a volby výroby stolních vín. Na druhé straně pravidla poskytují prostor pro výrobu inovativních vín, pro něž v tradičních italských právních předpisech není místo. Mnoho Super Toskánců je proto klasifikováno jako Toscana Rosso.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!