Tetur Rulandské šedé, pozdní sběr r. 2021

229 Kč / ks
Skladem (5 ks)

Na toto víno nelze využít věrnostní slevy a slevové poukazy!

Víno je zlatožluté barvy, výrazné chuti a vůně. Je vysoce extraktivní s pikantní jemnou kyselinkou a ve vůni cítíme tropické ovoce, mineralitu, zemitost a v dochuti oříškové tóny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno je zlatožluté barvy, výrazné chuti a vůně. Je vysoce extraktivní s pikantní jemnou kyselinkou a ve vůni cítíme tropické ovoce, mineralitu, zemitost a v dochuti oříškové tóny.

Vinařství Tetur 

Nejstarší zmínka o výrobě vína v tomto rodě sahá do roku 1620, kdy se ředkové věnovali vinařství a vinohradnictví. V plné míře se rodina začala věnovat vinařství v roce 1992. Za 24 let svého působení se vinařství vyvíjelo od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které je vybudované na zelené louce. A že to neslo samá pozitiva – jednoduchý design, snadná manipulace, bezbariérovost, vše pro zrození vín. Přestože patří k větším vinařstvím, stále se snaží zastávat filozofii menších rodinných podniků tj. osobní přístup, vstřícnost a otevřenost. 

Vinice se nachází v katastru Velkých Bílovic v celkovém rozsahu 13 hektarů. Pro výrobu vín  však hrozny z těchto vinic nestačí, proto se převážná část hroznů nakupuje od stálých dodavatelů z Velkých Bílovic, v menší míře i ze sousedních Velkých Pavlovic. Zpracovává se 12 bílých a 11 červených odrůd révy vinné v mnoha kvalitativních skupinách.  

Vinařství dominují moderní technologie. Mošty a vína bílých odrůd jsou po celou dobu výroby uchovávány v nerezových tancích s řízenou teplotou. Nakvášení červených rmutů probíhá v nerezových vinifikátorech. Červená vína leží ve speciální místnosti ve velkoobjemových sudech (5000 litrů) od renomovaného francouzského bednářství Seguin Moreau a v barrique sudech (225 litrů) od firem Nadalie, Francoas Fehrer a Seguin Moreau. Prostory pro zrání červených vín jsou proskleny s automaticky udržovanou teplotou a vlhkostí vzduchu. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Druh vína: Polosuché víno
Chuť: Jemné & Sladké
Obsah alkoholu: 12%
Odrůda: Rulandské šedé
Rok: 2021
Typ barvy: Bílé víno
Vinařská oblast: Morava
Země: Česká republika
sada: /tetur-rulandske-sede--pozdni-sber-r--2021-krabice/
lahev: /tetur-rulandske-sede--pozdni-sber-r--2021/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: