Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Terra Grande Toscana IGT Rosso
Terra Grande Toscana IGT Rosso

Popis vína

 • Doporučené servírování Steaky, drobná zvěřina, pokrmy z masa, sýry
 • Zrání 3 měsíce v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 18 °C
 • Ročník 2015
 • Země původu Itálie
 • Vinařská oblast Toskánsko
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Bohaté & Chutné
 • Odrůda Sangiovese (80%), Merlot (10%), Cabernet Sauvignon (10%)
 • Luca Maroni 96
 • Obsah alkoholu 14%
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2015

Terra Grande Toscana IGT Rosso

Bláznivá, italská velkolepost

 

Terra Grande Toscana Rosso je opravdovou velkolepostí z krásného Toskánska. Známé také jako „Super Toskánec“, toto víno poskytuje chuťový zážitek, který je bezkonkurenční. Vzrušující vůně malin, sladkých třešní a měkkých, rozpouštějících se bobulí vás svedou na další sklenku, a to je to, co dělá toto víno tak výjimečným. Luca Maroni, světově známý italský kritik vína, jej ocenil nebývale vysokým skóre 96 bodů! Dlouho jsme hledali italskou velkolepost a vy si ji teď konečně můžete vychutnat!

 

Popíjení tohoto vína je čistým potěšením. Pouze ty nejlepší, ručně sbírané hrozny Sangiovese a trocha Cabernetu Sauvignon a Merlotu vyšly z přísné selekce. Teplá, svůdná vůně a chuť červeného ovoce, vanilky a čokolády jsou nesmírně bohaté. Silné a plné víno s příjemnou rovnováhou a sametovou strukturou. Ovoce, byliny a dřevo dodávají vínu příjemný, dlouhý závěr.

 

Luca Maroni

 

Italský odborník na víno Luca Maroni již ve své kariéře otestoval více než 123 000 vín. To z něj činí jednoho z největších vinařských recenzentů v Itálii. Je známý objektivitou, čestností, důsledností a bezúhonností. Pro svá hodnocení používá 100 bodový systém, stejně jako Robert Parker a Wine Spectator.

 

Víno z Toskánska

 

Toskánsko bylo odjakživa důležitou oblastí s bohatou historií. Města jako jsou Florencie, Pisa a Siena jsou světově proslulá. Světoznámí spisovatelé a sochaři, jako jsou Dante, Michelangelo a Galileo pocházejí z této oblasti. Vlnící se krajina je pro Toskánsko typická, vinice hraničí s cypřiši a olivovníky. Kopce, které charakterizují krajinu, mají zásadní vliv na kvalitu vína. Výše položené vinice jsou chladnější a dávají většinou kvalitnější vína.

 

Mnoho z nejkrásnějších italských vín pochází právě z Toskánska: Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano a Chianti. Většina červeného vína se vyrábí z odrůdy Sangiovese. Ačkoli se tato odrůda pěstuje po celé Itálii, nejlepší vína produkuje právě v Toskánsku. Najdeme zde také mnoho jak místních, tak i mezinárodních odrůd jako jsou Cabernet Franc, Chardonnay, Merlot, Pinot Noir, Sauvignon Blanc a Syrah.

 

Toskánsko vyrábí ve dvou oblastech nejvyšší množství kvalitních vín. Slavná vína nesou klasifikaci DOCG, což je ukazatel nejvyšší kvality v Itálii. Tato vína musí splňovat vysoké standardy a jsou rozpoznatelná podle razítka státní garance na hrdle lahve.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!