Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Stellenrust Wild Yeast’ Barrel Fermented Chardonnay
Stellenrust Wild Yeast’ Barrel Fermented Chardonnay

Popis vína

  • Obsah alkoholu 13.5%
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 8 - 10 °C
  • Ročník 2014
  • Země původu Jihoafrická republika
  • Vinařská oblast Stellenbosch
  • Typ vína Suché víno
  • Odrůda Chardonnay (100%)
  • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2014

Stellenrust Wild Yeast’ Barrel Fermented Chardonnay

Vůně představuje zajímavou kombinaci citrusových plodů a opékaných mandlí. V chuti se koncentruje výraznější přítomnost ořechů a jemné tóny broskve. V závěru chuti se objevují minerální tóny vína. Dozrávání vína v dubových sudech dodává chuti karamelovo-máslový nádech a podporuje kyselou chuť. Víno má díky vyšší kyselince fantastický archivační potenciál.

Hrozny pro výrobu tohoto Chardonnay se sklízejí z nejvyšší nadmořské výšky z oblasti Bottelary Hills. Hrozny vína jsou rozdrceny, přičemž slupky jsou v kontaktu se šťávou z hroznů po dobu 8 hodin, do vína se vůbec nepřidávají syřidla. Hyperoxygenovaná šťáva z hroznů se nechá dále kvasit v dubových sudech. Chardonnay stráví dohromady 12 měsíců v sudech dovezených z Francie, na výslednou podobu chutě má vliv nejen zrání v dubových sudech, ale i vápencové podloží v kombinaci s odrůdou Chardonnay, díky čemuž má víno vyšší minerálnost.   

Vinařství Stellenrust

Vinařství Stellenrust produkuje ta nejkvalitnější vína již od roku 1928. Jedná se o vůbec nejlépe hodnocená vína z Jihoafrické republiky, vinice se rozkládají ve vinařské oblasti Stellenbosch. Vinice zabírají zhruba 400 hektarů. Údajně se zde i nachází vůbec nejlepší teritorium pro pěstování červeného vína v celé Africe. Oblast je přezdívána jako Zlatý trojúhelník. Druhá viniční trať v regionu Stellenbosch se nachází na úpatí hor Bottelary Hills. Hory se vyznačují chladnějším podnebím s charakteristickým pozdním odpoledním mořským vánkem z Kapského města. Podnebí je ideální pro místní odrůdy červeného, ale i bílého vína. Stellenrust se dnes může pyšnit tím, že je jedním z největších vinařství v celé JAR, kde se snoubí dovednosti získané generacemi vinařů a také ojedinělé klima, které dodává vínům nezaměnitelnou chuť.

 

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!