Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
Stellenrust Kleine Rust white
Stellenrust Kleine Rust white

Popis vína

  • Obsah alkoholu 13.2%
  • Uzávěr Sklenený uzávěr
  • Doporučená teplota podávání 8 - 10 °C
  • Ročník 2016
  • Země původu Jihoafrická republika
  • Vinařská oblast Stellenbosch
  • Typ vína Suché víno
  • Odrůda Chenin Blanc (85%), Sauvignon Blanc (15%)
  • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2016

Stellenrust Kleine Rust white

Vůně Vás okouzlí svojí jemností a vyvážeností. Aroma vína se projevuje tropickou kvajájou (guave), bílou broskví a také dotekem hrušky. V chuti je znatelné tropické ovoce s náznaky bylinek, na konci jemný náznak grapefruitu a šťavnaté kyselosti.   

Hrozny se sklízejí z vinic starých 5 – 20 let, vysázených vysoko v kopcích Bottelary (Bottelary Hills). Půda místních vinic se velmi liší, přechází od červené jílovité půdy až po velmi písečné půdy. Hrozny na písečných půdách dozrávají o něco rychleji, protože teplota ve vinicích je o něco vyšší.

Víno chutná skvěle k pikantnímu kuřecímu masu anebo k čerstvému salátu Caesar.

 

Vinařství Stellenrust

Vinařství Stellenrust produkuje ta nejkvalitnější vína již od roku 1928. Jedná se o vůbec nejlépe hodnocená vína z Jihoafrické republiky, vinice se rozkládají ve vinařské oblasti Stellenbosch. Vinice zabírají zhruba 400 hektarů. Údajně se zde i nachází vůbec nejlepší teritorium pro pěstování červeného vína v celé Africe. Oblast je přezdívána jako Zlatý trojúhelník. Druhá viniční trať v regionu Stellenbosch se nachází na úpatí hor Bottelary Hills. Hory se vyznačují chladnějším podnebím s charakteristickým pozdním odpoledním mořským vánkem z Kapského města. Podnebí je ideální pro místní odrůdy červeného, ale i bílého vína. Stellenrust se dnes může pyšnit tím, že je jedním z největších vinařství v celé JAR, kde se snoubí dovednosti získané generacemi vinařů a také ojedinělé klima, které dodává vínům nezaměnitelnou chuť.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!