Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
1 zlatá medaile
Stellenrust Kleine Rust rosé
Stellenrust Kleine Rust rosé

Popis vína

  • Zlatá medaile Prague Wine Trophy
  • Doporučené servírování Pizza, Lehké saláty
  • Obsah alkoholu 12.5%
  • Uzávěr Sklenený uzávěr
  • Ročník 2016
  • Země původu Jihoafrická republika
  • Vinařská oblast Stellenbosch
  • Typ vína Suché víno
  • Odrůda Pinotage (100%)
  • Druh vína Růžové víno

Mohlo by Vás také zajímat

2016

Stellenrust Kleine Rust rosé

Víno, jehož ovocné aroma Vás ohromí tóny jahodového suflé. Při dalším přivonění ucítíte vysokou koncentraci malin, třešní a zralých broskví a čerstvě utržených meruněk. Chuť vína je bohatá a měkká. Hrozny použité pro toto víno pocházejí z vinic starých 7 – 12 let, přičemž tyto vinice byly vysázeny v oblasti Bottelary Hills na rozložené žule. Díky slunečnímu svitu, který dopadá po většinu dne na vinice má víno nižší hladinu cukru a společně s tím i nižší hladinu alkoholu.

Při výrobě tohoto chutného vína se nejprve šťáva z hroznů odděluje od slupky. Poté je naočkována domácími kvasinkami. Následně prochází víno fermentací za studena, a sice v nádrži z nerezové oceli po dobu 2 – 3 týdnů v rozmezí 11 - 15 °C.  V závěru je víno krátce ponecháno ve vinných kalech, aby se z něj získala ta nejlepší chuť.

Víno si dle naší zkušenosti vychutnáte se salátem, k pizze anebo k jakékoliv jiné příležitosti, při které hodláte slavit s přáteli!

Vinařství Stellenrust

Vinařství Stellenrust produkuje ta nejkvalitnější vína již od roku 1928. Jedná se o vůbec nejlépe hodnocená vína z Jihoafrické republiky, vinice se rozkládají ve vinařské oblasti Stellenbosch. Vinice zabírají zhruba 400 hektarů. Údajně se zde i nachází vůbec nejlepší teritorium pro pěstování červeného vína v celé Africe. Oblast je přezdívána jako Zlatý trojúhelník. Druhá viniční trať v regionu Stellenbosch se nachází na úpatí hor Bottelary Hills. Hory se vyznačují chladnějším podnebím s charakteristickým pozdním odpoledním mořským vánkem z Kapského města. Podnebí je ideální pro místní odrůdy červeného, ale i bílého vína. Stellenrust se dnes může pyšnit tím, že je jedním z největších vinařství v celé JAR, kde se snoubí dovednosti získané generacemi vinařů a také ojedinělé klima, které dodává vínům nezaměnitelnou chuť.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!