Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
1 zlatá medaile
Stellenrust Kleine Rust rosé
Stellenrust Kleine Rust rosé

Popis vína

  • Zlatá medaile Prague Wine Trophy
  • Obsah alkoholu 12.5%
  • Uzávěr Sklenený uzávěr
  • Ročník 2016
  • Země původu Jihoafrická republika
  • Vinařská oblast Stellenbosch
  • Typ vína Suché víno
  • Odrůda Pinotage (100%)
  • Doporučené servírování Pizza, Lehké saláty
  • Druh vína Růžové víno

2016

Stellenrust Kleine Rust rosé

Víno, jehož ovocné aroma Vás ohromí tóny jahodového suflé. Při dalším přivonění ucítíte vysokou koncentraci malin, třešní a zralých broskví a čerstvě utržených meruněk. Chuť vína je bohatá a měkká. Hrozny použité pro toto víno pocházejí z vinic starých 7 – 12 let, přičemž tyto vinice byly vysázeny v oblasti Bottelary Hills na rozložené žule. Díky slunečnímu svitu, který dopadá po většinu dne na vinice má víno nižší hladinu cukru a společně s tím i nižší hladinu alkoholu.

Při výrobě tohoto chutného vína se nejprve šťáva z hroznů odděluje od slupky. Poté je naočkována domácími kvasinkami. Následně prochází víno fermentací za studena, a sice v nádrži z nerezové oceli po dobu 2 – 3 týdnů v rozmezí 11 - 15 °C.  V závěru je víno krátce ponecháno ve vinných kalech, aby se z něj získala ta nejlepší chuť.

Víno si dle naší zkušenosti vychutnáte se salátem, k pizze anebo k jakékoliv jiné příležitosti, při které hodláte slavit s přáteli!

Vinařství Stellenrust

Vinařství Stellenrust produkuje ta nejkvalitnější vína již od roku 1928. Jedná se o vůbec nejlépe hodnocená vína z Jihoafrické republiky, vinice se rozkládají ve vinařské oblasti Stellenbosch. Vinice zabírají zhruba 400 hektarů. Údajně se zde i nachází vůbec nejlepší teritorium pro pěstování červeného vína v celé Africe. Oblast je přezdívána jako Zlatý trojúhelník. Druhá viniční trať v regionu Stellenbosch se nachází na úpatí hor Bottelary Hills. Hory se vyznačují chladnějším podnebím s charakteristickým pozdním odpoledním mořským vánkem z Kapského města. Podnebí je ideální pro místní odrůdy červeného, ale i bílého vína. Stellenrust se dnes může pyšnit tím, že je jedním z největších vinařství v celé JAR, kde se snoubí dovednosti získané generacemi vinařů a také ojedinělé klima, které dodává vínům nezaměnitelnou chuť.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!