Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Spinelli Rue di Piane Fiano Terre di Chieti IGT

Popis vína

 • Doporučené servírování Jako aperitiv, ryby, plody moře, bílé maso, mladé sýry
 • Odrůda Fiano (100%)
 • Obsah alkoholu 12%
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 8-10 °C
 • Ročník 2016
 • Země původu Itálie
 • Vinařská oblast Abruzzo
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Zakulacené & Ovocné
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2016

Spinelli Rue di Piane Fiano Terre di Chieti IGT

Fiano, bílá perla z Itálie

 

Rodinná tradice plná vášně je výchozím bodem proslulého italského vinařství Cantine Spinelli. Specialitou je oblast Abruzzo, kde vytvářejí ta nejkrásnější vína z původních odrůd. Je to jako sen; víno z Itálie a navíc ze speciálních a méně známých hroznů. Milovníci italských vín by neměli ignorovat původní odrůdu Fiano a už vůbec ne, pokud víno pochází z Cantine Spinelli. Kdo chce tuto odrůdu objevit, ten by měl určitě vyzkoušet Rue du Piane Fiano.

 

Světle žlutá barva se zelenými odstíny. Svěží a jemná vůně bílého ovoce, jako je citrón a jablko. Suchá, plná a jemná ovocná chuť s máslovými tóny.

 

Cantine Spinelli

 

Cantine Spinelli se nachází v oblasti Abruzzo a je ve vášnivých rukou rodiny Spinelliů. Po více než 40 sklizňových let věnuje Vincenzo Spinelli veškerou péči a oddanost celému výrobnímu procesu, od vinné révy až po lahev. Ačkoli rodina vyrábí víno po staletí, vinařství bylo oficiálně založeno až v roce 1970. I dnes najdete Vincenza na vinicích i jinde, je to jeho život a chce, aby se rodinná tradice udržovala. Jeho synové Carlo a Adriano převzali vedení již před nějakou dobou a zapojují se i vnoučata. Domov rodiny byl vždy v Abruzzo a proto se mohou nazývat odborníkem na tuto oblast. Konečným důkazem dobré kvality jsou mnohé medaile a vysoká skóre, která v průběhu let získali.

 

Fiano

 

Fiano je další krásná nedotčená perla z Itálie. Původně tato stará réva pochází z Kampánie, ale dnes je stále více doma i v jiných oblastech Itálie, zejména v jižních oblastech středomořského slunného podnebí. Fiano dokonale zapadá do italského podnebí a vytváří vína s mnoha dojmy z květinových a pikantních vůní, jako je jasmín, divoká růže a pepř. Jsou to úst plnící a přístupná vína, která se hodí k popíjení na terase, ale která také velmi dobře doplňují italské těstoviny nebo drůbež.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!